Görevli memura kafa atıp hastanelik etti

26 Ocak 2022 Çarşamba

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Nüfus Müdürlüğü’nde E.Ç. isimli vatandaş, sürücü belgesi işlemi yaptırırken kadın memurla tartıştı. Memura hakaret eden E.Ç., kendisini sakinleştirmeye çalışan diğer memur C.K.’yı kafa atarak hastanelik etti.

Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde meydana gelen olayda sürücü belgesindeki bir işlem nedeniyle müdürlüğe giden E.Ç., iddiaya göre, işlemlerdeki aksama nedeniyle görevli kadın memurla tartışmaya başladı. E.Ç.’nin, kadın memura el kol hareketleri yaparak hakaret etmesi üzerine memurlardan C.K., devreye girerek sakinleştirmek istedi. C.K.’ya da tepki gösteren E.Ç., onu da ittirmeye başladı. Yaşanan arbede sırasında E.Ç., memur C.K.’ya kafa attı. Kavga diğer memurların araya girmesiyle daha da büyümeden önlendi.

“YARIN SERBEST BIRAKILIRIM”

Olayın ardından memurların şikayetçi olması üzerine E.Ç., polis tarafından gözaltına alınırken, “Dünkü mahkumum, yarın serbest bırakılırım. Bunun yarını da var” diye tehditlerine devam etti. Hastaneye götürülen ve burun kısmından yaralanan memur C.K. da tedavi edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.Ç., çıkarıldığı savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. E.Ç.’nin ifadesinde, “İşlemlerim uzadığı için memura neden uzadığını sordum ancak benimle ilgilenmedi. Sesim yükseldiği zaman da diğer memur gelip beni uzaklaştırmaya çalıştı. Sinirlerime hakim olamayarak kafa attım. Üzgünüm” dediği öğrenildi.

Randevusuz muayene olmak isteyen hasta yakını mermerle doktoru darp etti!

 

Benzer Haberler