Gördüğü haber sonrası Ali Babacan isyan etti: Utanç verici

12 Haziran 2020 Cuma

Gördüğü haber sonrası Ali Babacan isyan etti: Utanç verici

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter’ın AKP’li hesapları kapatması üzerine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Babacan AKP’nin troll ordusu için utanç verici yorumunda bulundu.

Twitter manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle AKP’li 7 bin 340 hesabı kapattığını duyurdu. Yapılan açıklamada, bu yılın başlarında Türkiye içindeki kullanıcıları hedef alan ve koordineli bir şekilde sahte faaliyetlerde bulunan kullanıcı ağının tespit edildiği belirtilerek, “Bu ağın teknik göstergeleri ve davranışları hakkında yaptığımız analiz neticesinde sahte ve ele geçirilmiş hesapların AKP lehine siyasi söylemlerin yayılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için güçlü destek sergilediği görüldü. Bugün 7 bin 340 hesabı arşive ifşa ediyoruz” denildi.

Twitter’dan Aktrollere darbe! AKP bağlantılı binlerce hesap kapatıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan olayı “utanç verici” olarak yorumladı.   Babacan, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Twitter bugün Türkiye’de 7.340 hesabı kapattı.Utanç verici bir haber. #TürkiyeTrollerleYönetilemez demeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hesapları kapatılan Aktrollere, Saray sahip çıktı

İşte Babacan’ın o paylaşımı:

Benzer Haberler