Google Pixel Türkiye pazarında satışa mı çıkacak?

23 Mayıs 2021 Pazar

Google Pixel Türkiye pazarında satışa mı çıkacak?

Google sonunda pazar yelpazesini genişletmek için önemli adımlar atmaya karar verdi. Şimdi akıllardaki soru şu. Google Pixel Türkiye pazarına gelecek mi? İşte detaylar.

Teknoloji sektöründeki önemli isimlerden biri olan Google, uzun bir süredir akıllı telefon pazarında da boy gösteriyor. Şimdiye kadar Pixel modelleriyle aynı Apple gibi üst segmente hitap eden cihazlar üreten Google, pazar ağını işe hayli sınırlı bir bölgeyle kısıtlamıştı.

Fakat bu durum 2022 ile birlikte değişecek. Sızdırılan raporlara göre Google, Pixel modellerini daha çok ülkede pazarlamak için nabız yokluyor. Hatta bu ülkeler arasında Türkiye’nin de olduğu belirtiliyor.

Google Pixel

Şunu baştan belirtmemiz gerekiyor. Elbette Pixel modellerinin diğer Android cihazlara göre pek çok avantajı bulunuyor. Fakat az önce de belirttiğimiz gibi bunlar da Apple’ın iPhone serisi gibi üst segmente hitap eden cihazlar.

Dolayısıyla Pixel modelleri ülkemizde satışa sunulsa da fiyat tarafında çok da ucuz olmayacaktır. Pixel’in Türkiye pazarına girmesi muhtemelen Android tarafındaki üst segment modellerin satışlarını düşürebilir. En azından genel tahmin bu yönde.

Dip not olarak hatırlatalım. Bunlar henüz iddiadan ibaret. Elbette Pixel modeli farklı ülkelerde satışa çıkacaktır. Fakat ilk etapta bu ülkeler arasında Türkiye de yer alır mı işte orası biraz muamma. Yine de bekleyip göreceğiz. Sonuçta Google uzun yıllardır Türkiye’de kurumsal olarak hizmet veriyor.

Microsoft İnternet Explorer için yolun sonu geldi

Benzer Haberler