Google Mesajlar uygulaması, bu kez bir hata ile gündeme geldi

26 Nisan 2022 Salı

Google Mesajlar uygulaması, bu kez bir hata ile gündeme geldi

Artık akıllı telefon kullanıcıları, SMS yerine başta WhatsApp, Telegram gibi uygulamalar üzerinden olmak üzere birçok farklı uygulama vasıtasıyla internet üzerinden mesajlaşmayı tercih ediyor. Bu da, bir zamanların en popüler iletişim aracı olan SMS’in pabucunu dama atıyor.

 

Ancak bazı şirketler SMS tecrübesini internet mesajlarına benzeterek, bu efsaneyi daha kullanılabilir kılma konusunda kararlı, tıpkı Google gibi. Amerikalı teknoloji devi tarafından geliştirilen ve milyonlarca Android kullanıcısı tarafından kullanılan Google Mesajlar uygulaması, tam olarak bu misyonu sürdüren bir yazılım. Ancak geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının fark ettiği durum, hem Google’ın hem de Google Mesajlar’ı kullananların canını fena halde sıktı.

 

Google Mesajlar

Ortaya çıkarılan hataya göre Google’ın Mesajlar uygulaması, bir sebepten ötürü mesajlaşma sırasında kullanılan kamerayı daha sonra kapatılmasına rağmen arka tarafta çalıştırmaya devam ediyor. Tabi bu durum doğal olarak akıllı telefonun şarjının çok hızlı bir şekilde tükenmesine neden oluyor.

 

Hatanın forumlarda paylaşılması ve birçok kullanıcının da durumu teyit etmesinin ardından bir açıklama yapan Google, hatanın gerçekten var olduğunu kabul etti ve hatayı gidermek için bir güncelleme paylaştı. Eğer siz de Android 12 işletim sisteminizde bu uygulamayı kullanıyorsanız, yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Google Pixel Türkiye için sinyali verdi!

Benzer Haberler