Google Chrome’a önemli bir özellik eklendi

25 Aralık 2020 Cuma

Google Chrome Windows 10 performansı uzun bir süredir artırılmayı bekliyordu. Tarayıcılarında sorun yaşayanlar artık bundan kurtulabilecek.

Google Chrome Windows 10 problemleri herkesin malumu. Özellikle çok fazla Google sekmesi açanlar çökme problemini en fazla yaşayanlar oluyor. Bazı zamanlarda bilgisayar bu yeni sekmeler nedeniyle çalışmayı bırakıyor ve adeta tepki vermeden hareketsiz kalıyor.

Google Chrome

Windows 10 platformunda Google kullandığınızda eğer donma sorunu yaşarsanız genellikle sistemden çıkış bile yapamıyorsunuz. Bu durum bazen gerçekten de çok fazla sinir bozucu olabiliyor. Özellikle işlerini yetiştirmeye çalışanlar kimi zaman mağduriyet yaşayabiliyor. Microsoft ve Google üzerinde çalıştıkları yeni bir sistem ile bu problemi tamamen gideriyor.

Microsoft işletim sistemi tarafından kullanılan ve son derece popüler olan “işlemi sonlandır” özelliği, Google Chrome için de tercih edilecek Böylece tarayıcı çökmeleri büyük miktarda azaltılmış olacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, bu problemin çok büyük ölçüde giderileceği söylenebilir. Yeni özellik ile birlikte, hem Windows işletim sistemi hem de Google Chrome hızlanmış olacak. Bazı Windows 10 güncellemelerinin Google Chrome ile daha uyumlu olması işleri kolaylaştıracak.

2021 yılında Google Chrome daha sorunsuz ve akıcı bir hizmet sunmayı planlıyor. Microsoft ve Google gibi iki büyük şirketin böylesine küçük bir sorunu büyütmesi pek düşünülemezdi. Her iki firmanın mühendisleri sorunu ortadan kaldırmayı kısa sürede başaracaktır.

Cyberpunk 2077 1.06 güncellemesi çıktı

Benzer Haberler