Göksu Üçtaş Şanlı Avrupa ikincisi!

Yayın tarihi: 20 Aralık 2020 Pazar 6:31 pm - Güncelleme: 20 Aralık 2020 Pazar 6:31 pm

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Alet Finallerinde, Göksu Üçtaş Şanlı yer aletinde Avrupa ikincisi oldu. Bu sonuçla şampiyona tarihinde Türkiye, büyük kadınlardaki ilk madalyasını kazanmış oldu.

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda büyüklerde milli sporcu Göksu Üçtaş Şanlı, yer aletinde gümüş madalya kazandı. Türkiye, bu sonuçla şampiyona tarihinde büyük kadınlardaki ilk madalyayı kazandı.

Mersin’de Türkiye jimnastik Federasyonu ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın son gününde büyük kadınlar yer aleti müsabakaları yapıldı.

Müsabakaların bitimiyle ilk olarak Romanya’dan Larisa Andreea Iordache’nin altın madalyayı kazandığı açıklanırken, Türkiye’nin itirazı sonucunda altın madalya Göksu Şanlı Üçtaş’a geçti. Sonrasında Romanya cephesi de itirazda bulunurken, yapılan incelemeler sonucunda bu itiraz da kabul edildi ve Larisa Andreea Iordache altın madalya, Göksu Üçtaş Şanlı ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

JİMNASTİKTE AVRUPA İKİNCİLİĞİ

13 bin 450 puanla Romanya’dan Larisa Andreea Iordache altın madalya, 13 bin 100 puanla Türkiye Artistik jimnastik Milli Takımı’ndan Göksu Üçtaş Şanlı gümüş madalya ve 12 bin 750 puan elde eden İsrail’den Lihie Raz bronz madalya kazandı.