Gökçek “Şerefimi temin ediyorum, öndeyiz.” dedi, Kemal Özkiraz’dan cevap geldi

21 Şubat 2022 Pazartesi

Gökçek “Şerefimi temin ediyorum, öndeyiz.” dedi, Kemal Özkiraz’dan cevap geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eki Başkanı Melih Gökçek, “AKP’nin son oy oranı” diyerek kamuouyuyla bazı anket bilgileri paylaştı. Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Gökçek’in paylaştığı bilgileri doğru olmadığını iddia etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden istifa ettirilen eski başkan Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gökçek canlı yayında, Ankara ve İstanbul’daki oy oranlarına değindi ve, “Bugün biz Ankara’da seçim yapsak, Allah’ın izniyle gitti.” dedi. Ankara’daki oy durumunun sorulması üzerine Gökçek, “Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum, öndeyiz.” ifadelerini kullandı.

Son anket: ‘Oy kullanmayacağım’ diyenler ilk kez kararsızları geçti

İSTANBUL’DA DURUM 53’E 47

Melih Gökçek, “Bugün biz Ankara’da seçim yapsak, Allah’ın izniyle gitti. İstanbul’da zaten yeni anket yapıldı. İstanbul’da şu anki durum 53’e 47. AK Parti net 6 puan geçti. Seçime kadar bu 6 puan en az 16 puan olur.” ifadelerini kullandı. Gazetecinin Ankara’daki durumu sorması üzerine Gökçek, “Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum, öndeyiz.” dedi.

Görevden el çektirilen Melih Gökçek’ten AKP’de kriz yaratacak sözler

“OY ORANI ŞEREFLE DEĞİL ANKETLE ÖLÇÜLÜR”

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Gökçek’in iddialarını yalanladı. Özkiraz, “Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür.” diyerek şunları söyledi:

“Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür.

Aralık ayında İstanbul’da yaptığımız araştırmaya göre bugün İBB seçimi olsa; Millet İttifakı % 59.8

Ekrem İmamoğlu’nu başarılı bulanlar % 62.1”

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ FIRTINASI

Özkiraz, paylaşımının devamında da Ankara’daki durumu aktardı. Özkiraz’ın açıkladığı oranlara göre Mansur Yavaş, Ankara’da rekor kırdı. Özkiraz şunları söyledi:

“Aynı ankette Ankara’da ABB seçimi olsa;

Millet ittifakı %60.6

Mansur Yavaş başarılı bulanlar %73.2”

Son anket: ‘Erdoğan’a kesinlikle oy vermem’ diyenler farkı açıyor

 

Benzer Haberler