Gmail ve Hotmail hesaplara Banka ekstresi yollanmayacak

Yayın tarihi: 24 Haziran 2020 Çarşamba 8:30 am - Güncelleme: 23 Haziran 2020 Salı 11:58 am

1 Temmuz tarihinden itibaren bankacılıkta pek çok yeni uygulama hayata geçecek. Bu uygulamalar arasında belki de en dikkat çekeni, yabancı menşeli e-mail servislerine banka hesaplarına ait Banka ekstresi gibi pek çok bilginin artık gönderilemeyecek oluşu.

Gmail ve Hotmail hesaplara Banka ekstresi yollanmayacak. Sputnik Türkiye’deki bilgilere göre, 1 Temmuz tarihi itibarıyla hesap özeti ve hesap ekstresi gibi özel bilgiler, mobil bankacılık uygulamaları ya da internet bankacılık işlemleri aracılığıyla hesap sahiplerine gönderilecek. Bu sayede bu tip özel bilgilerin yabancı menşeli kuruluşlarla paylaşılmaması, yerli bilginin Türkiye sınırları içinde kalması hedefleniyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek düzenlemesiyle, hesap ekstresi, dekont, hesap özeti gibi bilgilerin, e-posta yerine internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden gönderilmesi esas olacak.

Banka ekstresi

Peki bankacılık uygulamalarını kullanmayanlar ne yapacak? Bu kişiler, yine bankaya talepte bulunarak e-posta üzerinden bilgi almayı sürdürebilecek. Bunun için de bankaların danışma hatlarını arayarak konu hakkında bilgi alınabilir.

Cyberpunk 2077 , The Witcher serisinin ardından CD Projekt RED’in üzerine fazlasıyla kafa yorduğu bir marka. Uzun süredir heyecanla bekleniyor ve şimdiden “seri halini alacak” beklentileri de var.

Aksiyon RPG türündeki oyun, PC ve konsollar için geliştiriliyor. Normalde bu oyunla çoktan karşılaşacaktık, ancak arka arkaya gelen erteleme duyuruları neticesinde oyunun çıkış tarihi 19 Kasım 2020 olarak kesinleşti. “Peki neden defalarca ertelendi?” diye soracak olursanız, kısaca “Daha iyi bir oyun deneyimi için,” diyebiliriz. Şimdi gelelim bu oyun hakkında paylaşılan yeni bir bilgiye.

GameStar’ta yer verilen yeni bir podcast, Cyberpunk 2077 hakkında bazı ilginç bilgileri de ortaya çıkarmış oldu. Mesela aktif bir görev esnasında oyunda başka neler yapılabilir?

Verilen bilgilere göre, aktif bir görevi sonlandırabilmek için ya ölmeniz ya da görevi tamamlamanız gerekiyor. Bu zaten pek çok oyunda böyledir. Bu oyundaki ilginç bir detay ise, aktif görev esnasında bile farklı şeylerle ilgilenme şansınızın olacak. Örneğin, düşmanlarla çatışırken bir anda kaçıp hamburger yemeye gidebilecek ve yiyebileceksiniz de. Karnınızı doyurduktan sonra da çatışmaya geri dönüp görevi tamamlayabileceksiniz. Tabii bu sadece bir örnek.

Kene ısırması tehlikelerine karşı kendinizi koruyun