‘Gizemli’ hayırsever yeniden ortaya çıktı! 12 kişinin borcunu kapattı

Yayın tarihi: 11 Mart 2024 Pazartesi 12:20 pm - Güncelleme: 11 Mart 2024 Pazartesi 12:20 pm

Türkiye’nin farklı illerinde geçim sıkıntısı nedeniyle borçlarını ödeyemeyen vatandaşların borcunu kapatan hayırsever bu kez Sandıklı’da ortaya çıktı. İsmini açıklamayan vatandaş 12 kişinin borcunu kapattı.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Adnan Bulut’a ait bakkala gelen ve kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, veresiye defterinde yazılı olan 12 kişinin hesabını ödedi.

Bakkal sahibi Adnan Bulut, toplamda 20 bin lira ödeme yapan hayırseverin 4 yıldır gelip veresiye defterindeki borçları ödeyip, defteri sildirdiğini ve ramazanda dağıtılmak üzere 20 yardım kolisi için markete ödeme yaptığını söyledi.

‘GURBETÇİ HAYIRSEVER 12 AİLEMİZİN YAKLAŞIK 20 BİN LİRALIK BORCUNU SİLDİRDİ’

Borç sahiplerini telefon ile arayarak bilgi verdiğini anlatan Adnan Bulut, “Her yıl düzenli olarak ramazan ayında ilçemize gelen gurbetçi bir hayırsever, 12 ailemizin yaklaşık 20 bin liralık borcunu sildirdi. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak adına da 20 adet gıda kolisi hazırlattı. Bu hayırseverimiz her yıl Ramazan ayında zimem geleneğini yaşatıyor. Osmanlı’dan bu yana bu gelenek yaşatılıyor. Ödeme gücü olan vatandaşlarımız, ihtiyaç sahibi ve borcunu ödeme gücü olmayan vatandaşların borçlarını siliyor. Borçların silinen ailelere tek tek telefonla ulaşarak borçlarının kapatıldığını bildirdim. Onlar da çok sevindi ve hayırsever vatandaşımıza teşekkür etti. Biz durumu iyi olan vatandaşlarımızdan bu geleneği sürdürmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu Erdoğan sorusunu yanıtladı: Hayatı boyunca borcunu ödeyemeyecek

Kaynak: TELE1