Gişede Avengers Endgame, Avatar’a karşı?

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Gişede Avengers Endgame, Avatar’a karşı?

22 film ve 11 yıllık Marvel sinematik evrenindeki bir devri kapatan Avengers Endgame geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde vizyona girmişti. Kısa süre içerisinde 1 milyar dolarlık hasılat barajını aşan film, tüm dünyada büyük ses getirmişti.

Yönetmen koltuğunda Russo kardeşlerin yer aldığı Avengers Endgame , oyuncu kadrosuyla da göz kamaştırıyordu. Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Karen Gillan ve Paul Rudd’ın ön planda yer aldığı filmde, şimdiye kadar yayınlanan Marvel filmlerinde boy gösteren tüm önemli isimler de görünüyordu.

Devasa bir bütçeyle çekilen Endgame, kısa süre içerisinde kendisi için harcanan parayı 6’ya hatta 7’ye katlamayı başarmıştı.

 

İstanbul Valiliği’nden kaydı olmayan Suriyelilere kenti terk edin açıklaması… Suriyeliler 25 Temmuz’da miting yapacak

 

Peki şimdi gelelim asıl merak edilen soruya. AvengersEndgame Avatar’ı geçti mi? Malum uzun bir süredir gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden film unvanı Avatar’da bulunuyor. James Cameron’un yapımcı ve yönetmenliğini üstlendiği film toplamda 2.787 milyar dolarlık hasılata imza atmıştı. Avengers Endgame ise şu anda (24 Haziran) 2.750 milyar dolarlık hasılata ulaşmış durumda.

Yani AvengersEndgame Avatar’ı geçebildi mi sorusunun yanıtı, şimdilik hayır. Fakat arada yaklaşık olarak 37 milyon dolarlık bir fark kalmış durumda. Bu da önümüzdeki haftalarda muhtemelen kapanacaktır

Güncelleme: AvengersEndgame 22 Temmuz itibariyle 2.79 milyar dolarlık hasılata ulaşarak Avatar’ı geçti. Böylece Endgame dünya çapında en çok hasılat elde eden film unvanının yeni sahibi oldu.

Benzer Haberler