Gişe rekorları kıran Oppenheimer’e sansür! Elbise giydirdiler

Yayın tarihi: 25 Temmuz 2023 Salı 7:22 pm - Güncelleme: 25 Temmuz 2023 Salı 7:24 pm

Christopher Nolan’ın yeni filmi Oppenheimer‘ın yetişkin içerikli sahneleri bazı ülkelerde sansürlendi. Yapım ekibine yakın kaynakların da düzenlemelerin “farklı ülkelerde gösterime girmeyi garantilemek” için yapıldığını söylediği belirtildi.

Christopher Nolan’ın merakla beklenen ve ilk günden büyük bir seyirci kitlesini yakalayan Oppenheimer filminde cinsel içerikli sahneler bazı ülkelerde sansürlendi. Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Nolan’a yakın kaynaklar düzenlemelerin “farklı ülkelerde gösterime girmeyi garantilemek” için yapıldığını söyledi.

Filmin uluslararası versiyonlarında, Florence Pugh’nun çıplak vücudunun CGI teknolojisi kullanılarak örtüldüğü en az bir sahne de dahil olmak üzere sevişme sahnelerinin farklı versiyonları yer alıyor.

Filmde Cillian Murphy’nin canlandırdığı Robert Oppenheimer karakteriyle Pugh’nun hayat verdiği Jean Tatlock arasında cinsel içerikli sahneler yer alıyor. Oppenheimer’da ayrıca Pugh’nun sandalyenin üzerinde çıplak göründüğü bir sahne de bulunuyor. Twitter kullanıcıları, bu sahnede 27 yaşındaki oyuncunun çıplak bedeninin siyah bir elbiseyle kapatıldığına dikkat çekti.

Oppenheimer şimdiden gişe rekorları kırdı

Bir kullanıcı bunun “Hindistan’da şimdiye kadar yapılmış en iyi CG çalışması” olduğunu yazdı.

Newsweek’in haberine göre, diğer Twitter kullanıcıları da Bangladeş ve Endonezya’daki sinemalarda benzer şekilde sansürlenmiş sahneler gördüklerini belirtti.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Onaylayabilirim. Endonezya’da gösterilen versiyon bu. Cillian’la birçok samimi sahnesi de büyük ölçüde değiştirilmiş” diye yazdı.

Bir başka Twitter kullanıcısıysa “bulanıklaştırılmış” bir sahne gördüğünden bahsetti.

Yapım ekibine yakın kaynaklar Insider’a filmin düzenlenmiş versiyonunun aslında “olağan iş uygulamaları” gereği “Hindistan, Ortadoğu gibi farklı bölgelerde” yayınlandığını doğruladı.

Kaynaklar, kurgulanmış versiyonların “farklı ülkelerde gösterime girmeyi garantilemek” için yapıldığını söyledi.