Giresun’da sel nedeniyle eğitime ara verildi

17 Eylül 2021 Cuma

Giresun’da akşam saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Taşkınların yaşandığı Giresun’da tedbir amaçlı bazı yollar kapatıldı.

Giresun’da sel nedeniyle Çaldağ Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlk ve Ortaokulu’nda eğitime bir gün ara verildi. Okul ile ulaşım sağlayan köprü güvenlik açısından ulaşıma kapatıldı.

Giresun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Giresun il merkezinde Batlama Deresi Vadisi’nin yüksek kesimlerine ani yağan yağmur sonrasında, ilimiz merkez Çaldağ köyünde bulunan Çaldağ Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlkokulu ve Ortaokulu’nun yanında bulunan deredeki su seviyesi, ana yoldan okula ulaşımı sağlayan köprünün üzerine ve okulun bahçesine kadar yükselmiştir. Köprü, İl Özel İdaresi ve İl AFAD yetkililerince güvenlik açısından araç trafiğine kapatılmış olup su seviyesinin düşmesinden sonra gerekli teknik inceleme yapılacaktır. Bu nedenle Çaldağ Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlkokulu ve Ortaokulu’nda eğitim öğretime, cuma günü olmak üzere bir gün süreyle ara verilmiştir. Dere yatağındaki su seviyesinin yükselmeye başlamasıyla birlikte; AFAD, Jandarma, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri tarafından gerekli olan yerlere anında müdahale edilmiştir. Zamanında alınan önlemler sayesinde vadide kayda değer bir olumsuzluk yaşanmamış olup bölgede gerekli önlemler alınarak, olabilecek muhtemel taşkınlara karşı da ekipler hazır olarak bekletilmektedir.” denildi.

1 SENE ÖNCE FELAKET YAŞANMIŞTI

Öte yandan, 22 Ağustos 2020’de Batlama Deresi’nin taşması sonucu Çaldağ bölgesinde meydana gelen sel afetinde sel sularına kapılan Davut Akgün eşi Emine Akgün ve kızları Betül Akgün hayatını kaybetmişti.

 

Benzer Haberler