Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman: Benim yerime de oy kullanın

Yayın tarihi: 28 Mart 2024 Perşembe 4:38 pm - Güncelleme: 28 Mart 2024 Perşembe 4:39 pm

Gezi Parkı Davası’nda tutuklanan şehir plancısı Tayfun Kahraman, yerel seçim öncesi yurttaşlara cezaevinden mesaj gönderdi. “Benim yerime de oy verin” diyen Kahraman, “Ben her koşulda İstanbul’u savunmaya, kendimiz ve geleceğimiz için düşünmeye ve üretmeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Gezi Parkı Davası’nda tutuklanarak 18 yıl hapis cezasına çarptırılan şehir plancısı Tayfun Kahraman, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde yurttaşlara seslendi. Silivri Cezaevi’nde mahkumiyeti devam eden Kahraman, seçmenlere oy kullanma çağrısı yaptı. Kahraman, “Ben her koşulda İstanbul’u savunmaya, kendimiz ve geleceğimiz için düşünmeye ve üretmeye devam edeceğim” dedi.

Kahraman, paylaşımında şunları söyledi:

“Herkese merhaba. Bildiğiniz üzere hukuksuz ve delilsiz bir yargılama sonucu 18 yıl hapis cezasına çarptırıldım ve herkesin doğuştan sahip olduğu en temel bazı haklardan mahrumum. Bunlara oy vermek de dahil.

Hayatımda ilk defa bir seçimde, seçmen değilim. Bir sebepten sandığa gitmeyi düşünmeyen; neyi değiştirecek ki diyen ama hukuktan, hakkaniyetten yana, vicdan sahibi herkese bir çağrım var. Benim yerime de oy kullanın arkadaşlar.

Oy kullanmayı düşünmeyen bir komşunuzu benim yerime oy kullanmaya ikna edin. Hasta ya da engelli olduğu için sandığa gidemeyen bir kişiyi benim yerime arabanızla sandığa götürün. Ben her koşulda İstanbul’u savunmaya, kendimiz ve geleceğimiz için düşünmeye ve üretmeye devam edeceğim. Yerime kullanılan her oyun hakkını ödeyeceğim. Söz.”

Tayfun Kahraman’dan kızı Vera’ya mektup

Tayfun Kahraman, Gezi Parkı, Gezi tutuklusu, Gezi Parkı Davası, yerel seçim

Kaynak: TELE1