Gerici Misvak’tan tepki çeken Ekrem İmamoğlu karikatürü

13 Eylül 2019 Cuma

Gerici Misvak’tan tepki çeken Ekrem İmamoğlu karikatürü

Misvak isimli yayın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan bir karikatür yayımladı.

Yayımlanan karikatürde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen İmamoğlu’nun sandalyesinin kırılmasına sebep olarak “belediyeden çıkartılan işçiler” gösterildi.

‘CV BIRAKIN DEĞERLENDİRELİM’ DEMİŞTİ

İki seçim arasında aceleyle belediyede işe alınan işçilerin işine son veren İmamoğlu, işçilerin temsilcileriyle yaptığı görüşmede “İşinizin ehli olduğunu düşünüyorsanız CV bırakın değerlendirelim” diye konuşmuştu.

İmamoğlu, sandalyenin kırılmasıyla ilgili açıklamasındaysa “Oturduğumuz koltuk durup, dururken kırıldı. Sayın Cumhurbaşkanı israf yaptın dedi. Ben de bu israf değil, sandalye kırık dedim. Olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz dedim. Bu tabi öyle bir magazin durum oluştu. Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler önceden belliydi” demişti.

Sık sık nefret söylemleriyle anılan Misvak’ın güldürmeyen karikatürü, sosyal medyada tepki çekti. Sosyal medyada yapılan yorumlarda KHK ile hukuksuzça işine son verilen çalışanlara dikkat çekilirken, Misvak’ın işe alımlardaki torpilleri yoksaymasına da işaret edildi.

Benzer Haberler