Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Gerici Akit TV’de çocuk istismarını meşrulaştıran akademisyen hakkında hukuki süreç başlatıldı

Akit TV’de ‘kadın-erkek rolleri ve ilişkiler’ konusunun tartışıldığı programda, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12 -17 yaş arası kız çocukları için skandal ifadeler kullandı. Çocuk istismarını meşrulaştıran Özgüven, 13 yaşındaki çocuklar için “süper kadın” dedi. İstanbul Aydın Üniversitesi söz konusu ifadelerin kabul edilemez olduğunu belirterek personel hakkında hukuki süreç başlattığını duyurdu.

Akit TV’de yayınlanan Derin Kutu isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ‘mükemmel vücutları’ olduğunu savunarak, “İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş” dedi.

Akit TV’de ‘kadın-erkek rolleri ve ilişkiler’ konusunun tartışıldığı programda, üniversitede öğretim görevlisi olan Prof. Özgüven, canlı yayında çocuk yaşta doğurmayı savunarak 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri sürdü.

12 yaşındaki kız çocuklarının hamile kalmak için en uygun yaşta olduğunu söyleyen Özgüven’i programın sunucusu Sabri Balaman da uyarmadı.

CANLI YAYINDA ÇOCUK İSTİSMARINI MEŞRULAŞTIRDI

Canlı yayında açık açık çocuk istismarını meşrulaştıran Prof. Özgüven şu ifadeleri kullandı:

13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen “10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın” diyorsun.

ÇOCUK İÇİN ‘VÜCUDU MÜKEMMEL’ İFADELERİNİ KULLANDI!

Süpermen’i bilmem ama Süper kadın diye bir ırk var. Bu da 13-16 yaş arasında. İstediğiniz doktora sorun en üstün nitelikli insan bu yaşlardakiler… Hadi biraz büyütelim 12-17 olsun; çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan. Yani bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş.

ÜNİVERSİTE AÇIKLAMA YAPTI: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIK

Çocuk istismarını meşrulaştıran ve canlı yayında suç işlenen programa büyük tepki geldi. İstanbul Aydın Üniversitesi konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır”.

Resim

loading...