Gergerlioğlu’na tutuklama tebligatı: Teslim olmayacağım

22 Mart 2021 Pazartesi

Gergerlioğlu’na tutuklama tebligatı: Teslim olmayacağım

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki cezanın infazı için tebligat ulaştırıldı. Tebligatta Gergerlioğlu’nun 10 gün içerisinde cezaevine teslim olması gerektiği belirtildi. Gergerlioğlu yaptığı açıklamada teslim olmayacağını söyledi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında ‘sosyal medya paylaşımları’ gerekçe gösterilerek verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı.

 

“90’lardan bugüne maalesef hiçbir şey değişmedi”

Gergerlioğlu dün sabahın mecliste lavaboya giderken gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Bugün Gergerlioğlu’na hapis cezasının infazı için tebligat geldi. Tebligata göre Gergerlioğlu’nun 10 gün içinde cezaevine teslim olması gerekiyor.

GERGERLİOĞLU: TESLİM OLMAYACAĞIM

Gergerlioğlu bugün katıldığı Artı TV’de yayınlanan Medya Kritik programında tebligatın ulaşması durumunda ne yapacağına dair şunları söylemişti:

“Ben tanınan, bilinen bir insanım. Yerim yurdum belli. Ben bunun hukuksuz olduğunu düşünüyorum. Ve kendim teslim olmayacağım. Yakalama kararı durumunda adalet nöbeti evimde devam ediyor. Ama başka bir şekle evirilme durumu var. Bunu daha sonra kamuoyuna açıklayacağım. Benim meclisteki nöbetimin sonlandırmak için uyduruk bir karar aldılar. Meclise gitsem beni meclise almazlar. Araçlar ben var mıyım diye kontrol ediliyor.”

Gergerlioğlu: Muhalefeti yok etmek istiyorlar!

Benzer Haberler