Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz – ÖZEL

25 Mart 2021 Perşembe

Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz – ÖZEL

Rojda Altıntaş

Dokunulmazlığı kaldırılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine ve oğlu Salih Gergerlioğlu’na tehditler geldiğini söyledi. Oğlunun kendisine benzediğini söyleyen Gergerlioğlu, yapılanların göz korkutma olduğunu belirtti.

Rojda Altıntaş – Meclis’te bir süre eylem yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gözaltına alınıp serbest bırakılmasının ardından eylemini partisinin genel merkezine taşıdı. TELE1’e konuşan Gergerlioğlu, bir süredir tehditler aldığını söyledi. Oğluna da sık sık sosyal medya üzerinden tehditler geldiğini vurgulayan Gergerlioğlu şunları söyledi:

“OĞLUM BANA ÇOK BENZİYOR”

“Tehditler alıyorum ama ciddiye almıyorum. Oğlum son zamanlarda dikkat çekiyor. Oğlum çocuklarım içerisinde en çok bana benzeyen çocuğumdur. Onun da yolu insan haklarıdır. Bundan dolayı tehditler alıyor. Ama bunlarda sosyal medya trollerinin işleri. Kendi tedbirlerimizi alırız ama bunlar göz korkutmadır.”

“ANADOLU AJANSI VE TRT’Yİ DEVREYE SOKTULAR”

“AKP tabanından beni destekleyen çok insan var. Beni telefonla destek için arayıp “HDP’li değilim, AK Partiliyim” diyen insanlar oldu. Yapılan zalimliği haksızlığı görüyorlar. İktidar partisi son derece zavallı. Namaz meselesini örtmek için ne yapacaklarını bilemiyorlar. Anadolu Ajansı’na ve TRT’ye çeşitli haberler yaptırıyorlar.”

“TESLİM OLMAYACAĞIM AMA GELİP ALIRSALAR DİRENİŞ GÖSTERMEM”

“Bana tanınan 10 gün sürede teslim olmayacağım ama kapıma gelip beni alırlarsa herhangi bir direniş göstermem. Cezaevine girersem de mücadelem sürecektir. Mücadele ederken son nefesimi veririm. Zindanlar bizim direnişimizi durduramaz. Bu yolda kurban seçilenlerden olabiliriz ilk kurban ben değilim son kurban da ben olmayacağım.”

BM’den Gergerlioğlu ve İstanbul Sözleşmesi çağrısı

Benzer Haberler