‘Gerekirse simit yenecek’ diyen Avşar lüks restorandan çıkarken görüntülendi

19 Ocak 2022 Çarşamba

‘Gerekirse simit yenecek’ çıkışının ardından Türkiye’nin gündemine oturan Hülya Avşar, lüks bir restoranda yemek yerken basın mensuplarına yakalandı. Arka kapıdan çıkan Avşar, gazetecileri orada görünce görüntülenmekten kurtulamadı.

Geçtiğimiz ay ekonomi hakkında basın mensuplarıyla yaptığı röportajda “Gerekirse simit yenecek” çıkışıyla tepki çeken Hülya Avşar,  Etiler’de lüks bir restoranda yemek yedi. Mekanın arka kapısından çıkmak isteyen Avşar, çam ağaçlarının arkasına saklanarak şoförünü de oraya çağırdı.

Karşısında basın mensuplarını görünce şaşkınlığını gizleyemeyen ünlü isim, basın mensuplarının “Neden arka kapıdan çıktınız?” sorusu üzerine gülmeye başladı. Kendisinin böyle bir isteğinin olmadığını söyleyen şarkıcı, “Vallahi ben de anlamadım, mekan görevlileri ‘sizi arka kapıdan kaçıralım’ deyince ben de tamam dedim” dedi.

NE OLMUŞTU?

Hülya Avşar, geçtiğimiz aylarda basın mensuplarıyla röportaj sırasında ekonomiyle ilgili şunları söylemişti:

“Benim bildiğim tek şey var. Türkiye’de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysan, mutlaka bu tür günleri ve bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Ne derseniz deyin. “Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bu günleri de kolay atlatacağız. Biraz bizim bu işi, insanlar olarak bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum”

Avşar, ‘gerekirse simit yenecek’ ifadelerinin ardından gerek vatandaşların gerek siyasetçilerin tepki odağı olmuştu.

Kılıçdaroğlu: Hülya Avşar kim ki?

Tuğba Ekinci’den Avşar’a fotoğraflı simit göndermesi

Benzer Haberler