Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’dan Negahan Alçı’ya ağır sözler: Fetö artığı

30 Eylül 2019 Pazartesi

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’dan Negahan Alçı’ya ağır sözler: Fetö artığı

Nagehan Alçı’nın ‘Katil Devlet’ sözlerine tepki gösteren Ahmet Yavuz, ‘FETÖ artığı Nagehan Alçı’yı el üstünde tutan yaklaşımları devam ettiği sürece yayın davetlerine katılmayacağım’ dedi.

AKP’ye verdiği destekle bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın, Habertürk ekranında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik sarf ettiği “katil devlet” ifadesi büyük tepki çekti.

Alçı’nın bu açıklamasının ardından, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, “FETÖ artığı Nagehan Alçı’yı el üstünde tutan yaklaşımları devam ettiği sürece yayın davetlerine katılmayacağım” diyerek duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet”

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Habertürk TV canlı yayınında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” dedi.

Nagehan Alçı’yı ‘FETÖ artığı’ olarak nitelendiren Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Alçı’nın bu açıklamasının ardından canlı yayınlara katılmayacağını açıkladı.

Yavuz, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Habertürk’ün, izleyicileri nezdinde kendilerine de zarar veren FETÖ artığı Nagehan Alçı’yı el üstünde tutan yaklaşımları devam ettiği sürece yayın davetlerine katılmayacağım” ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

AKP’ye verdiği destekle bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın, dün Habertürk’te söyledikleri tartışmalara neden oldu. Nagehan Alçı, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” dedi.

Bunun üzerine Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Şen, devlete “katil” denilemeyeceğini, bunun dünyada örneğinin olmadığını, fakat devleti yönetenlerin yaptıkları suçlardan ötürü yargılanabileceğini ifade etti.

Nagehan Alçı ‘devlet katildir’ dedi, ortalık karıştı

Gazeteci Hadi Özışık’tan Ersan Şen’e destek

Habertürk yazarı Alçı’nın Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demeye devam etmesi ve 1990’lı yıllar ile 12 Eylül darbesini örnek vermesi üzerine, bu kez de Ersan Şen, gelecekte birilerinin de 2019 yılı için “katil devlet” benzetmesi yapabileceğini ifade etti.

Ersan Şen’in devleti yönetenlerin sorumlu olduğunu ve suçlularsa yargılanacaklarını tekrar etmesi üzerine, gazeteci Hadi Özışık da Ersan Şen’e destek verdi.

 

Benzer Haberler