Genco Erkal’dan Can Yaman’a: ‘Beyni var mı yok mu’yu tartışsak nasıl olur?’

Yayın tarihi: 2 Aralık 2019 Pazartesi 11:48 am - Güncelleme: 2 Aralık 2019 Pazartesi 1:29 pm

Dizi oyuncusu Can Yaman’ın tartışmalı ‘libido’ sözlerine usta tiyatrocu Genco Erkal’dan tepki geldi. Erkal, “Libidosu var mı yok mu yerine beyni var mı yok mu’yu tartışsak nasıl olur?” dedi.

Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajda, oyuncuların “libidosu olanlar ve olmayanlar” diye ikiye ayrılması gerektiğini iddia eden dizi oyuncusu Can Yaman’a, tiyatronun usta isimlerinden Genco Erkal’dan yanıt geldi. Erkal, twitter hesabından, “Libidosu var mı yok mu yerine beyni var mı yok mu’yu tartışsak nasıl olur?” diye yazdı.

Can Yaman’ın Kıvanç Tatlıtuğ göndermesine Nilgün Belgün ağır yanıt verdi

NE OLMUŞTU?

Yaman, son dönemlerde yaptıkları işler başarılı olmayan erkek oyuncuların hepsinin ‘libidosu olmayan’ partnerlerle çalıştığı yönünde ifadeler kullanmış ve tepki çekmişti.

Erkenci Kuş isimli dizide birlikte rol aldıkları Demet Özdemir’le 20. bölümde sevgili olduklarını belirten Yaman, “Başrol çiftinin libidosunun yüksek olması lazım. Ben hep şunu söylüyorum, oyuncular ikiye ayrılıyor; libidosu olanlar, libidosu olmayanlar… Cast da buna göre yapılmalı. Son yıllarda işi tutmayan jönlere bak; hepsinin libidosu olmayan partnerleri vardı. Seyirciye ‘Bunlar gerçekten sevişiyor mu sevişmiyor mu’ diye sordurtamazsan o iş tutmaz. Demet’le bizim çekimimiz tavandı, maksimum olduk” ifadelerini kullanmıştı.

2016 yılında aynı dizide oynadığı oyuncu Selen Soyder’e de göndermede bulunan Can Yaman; “Demet biraz snob olsaydı asla uyumlu olamazdık. Mesela ‘Hangimiz Sevmedik’ dizisindeki partnerim Selen Soyder’le bu yüzdem problem yaşadım. Gel de şimdi sette bu problemlerin üzerine kamera önünde aşk çek” demişti.

ESKİ PARTNERİNDEN TEPKİ

Oyuncu Selen Soyder de eski partneri Can Yaman’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaların ardından Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafın altına, “Çok şükür ki bugüne bugün libidosu düşük snop bir kadınım falan filan” notunu düşmüş, daha sonra bu paylaşımını kaldırmıştı.