Genç hemşirenin rezidansta şüpheli ölümü! Doktor sevgili ve hastane müdürü gözaltında

Yayın tarihi: 26 Mayıs 2023 Cuma 6:50 pm - Güncelleme: 26 Mayıs 2023 Cuma 6:50 pm

Aksaray’da hemşire Saliha Tuncel, doktor sevgilisi Halil İbrahim A.’nın yaşadığı rezidansın 7. katından düşerek öldü. İfadesinin ardından serbest bırakılan doktor yeniden gözaltına alındı. Halil İbrahim A. ile birlikte hastane müdürü Çiğdem Ö. de gözaltına alındı. Tuncel’in babası, “Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor İbrahim, benim kızımı katletti” dedi.

Olay, çarşamba günü saat 01.00 sıralarında Ereğli Kapı Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki bir rezidansta meydana geldi. Özel bir hastanede hemşire olan 25 yaşındaki Saliha Tuncel, aynı hastanede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktoru sevgilisi Halil İbrahim A.’nın oturduğu binanın 7’nci katındaki daireden 3’üncü kattaki balkona düştü.

Durumu fark eden binadakiler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Tuncel, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Hemşire Saliha Tuncel, memleketi Niğde’de toprağa verildi.

Olayın ardından 43 yaşındaki doktor Halil İbrahim A., gözaltına alındı. Bekar olan, ifadesinde ”O sırada ben içerdeydim, düştüğünü görmedim” diyen Halil İbrahim A., serbest bırakıldı.

‘İNTİHAR EDECEK KİŞİ, SEÇİME GELECEĞİM DER Mİ?’

Doktor Halil İbrahim A., polis ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Halil İbrahim A.’nın emniyetteki işlemleri sürerken, hemşire Tuncel’in babası Salim Tuncel ise bugün soruşturmayı yürüten Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na çağrıldı. Salim Tuncel’e soruşturmayla ilgili bilgi verildiği belirtildi.

hemşire Saliha Tuncel’in babası Salim Tuncel

Adliye girişinde DHA’ya konuşan Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini öne sürerek, ”Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor İbrahim, benim kızımı katletti. 3 kızım var. Saliha ikinci kızımdı. 5-6 yıldır hemşirelik yapıyordu. Ben olayı görmedim, sadece ifadelerle ve duyumlarla hareket ediyoruz. Şu anda bana savcı bey gerekeni anlatacak. Gördüm desem yalan olur” dedi

7. kattan düşen hemşirenin şüpheli ölümü! Sevgilisinin ifadesi ortaya çıktı

Gözyaşlarını tutamayan ve yakınlarının desteğiyle adliye binasına giren Salim Tuncel, kızının pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanmak için Niğde’ye gelmeyi planladığını belirterek, ”Kızım beni olaydan 2 gün önce aradı ve ‘Baba pazar günü seçime geleceğim’ dedi. İntihar edecek bir kışı seçime geleceğim der mi?” diye konuştu.

DOKTOR YENİDEN GÖZALTINDA! İCRA KURULU ÜYESİ DE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Doktor Halil İbrahim A. ile aynı hastanenin müdürü Çiğdem Ö., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliye önünde bekleyen doktorun yakınları ise görüntü alan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Hemşire ve sevgilisi doktorun işten sonra rezidansa birlikte geldikleri, dışarı çıkıp yemek yedikten sonra birlikte geri döndükleri öğrenildi.