Gecenin assolisti iPhone SE 3

9 Mart 2022 Çarşamba

Gecenin assolisti iPhone SE 3

Apple tarafından düzenlenen tanıtım günü ortalığı kasıp kavurdu. Günün en önemli ismi ise hiç kuşkusuz iPhone SE 3 oldu.

Neredeyse bir yıldır konuşulan ve özellikle artan döviz kuru nedeniyle talebinin de artacağı düşünülen Apple’ın fiyat performans serisi SE’nin yeni modeli bugün itibariyle tanıtıldı. Cihazın dikkat çeken birçok önemli özelliği olsa da, tasarım olarak 2020 yılında piyasaya sürülen serinin ilk modelinin tasarımını aynen koruması, akıllı telefon kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Kalın çerçeveli ve Touch ID barındıran bir Ana Ekran tuşuna sahip olduğu görülen iPhone SE 3’ün 4,7 inç’lik LCD ekrana sahip olduğunu ve bunu IP67 derecesi ile korumaya aldığını söyleyelim. Ekran özelliklerine biraz daha detaylı olarak bakacak olursak, cihazın ekranı Retina HD panelden oluşuyor ki bunun manası 326 ppi yoğunluk ve 1334 x 750 piksel çözünürlük demek.

 

iPhone SE 3

Biraz daha performans kısmına bakacak olursak, iPhone SE 3’de iPhone 13 serisinde de kullanılan A15 Bionic yonga seti mevcut. 64GB / 128GB / 256GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olan cihazın arka yüzeyinde 12MP’lik bir kamera bulunuyor. Telefonun ön yüzeyinde bulunan kamera ise 7MP’den ibaret.

Tabi geldik en çok merak edilen sorunun yani iPhone SE 3’ün Türkiye satış fiyatı ne kadar sorusunun yanıtına. iPhone SE 3 satın almak isteyen akıllı telefon kullanıcıları, 11 Mart Cuma gününden itibaren bu telefonu 10.999,00-TL’lik fiyat ile ön siparişten satın alabilecekler.

VİVO Y15S Türkiye’de satışa çıkıyor

Benzer Haberler