Gazeteci Sevim Gözay hayatını kaybetti

14 Ocak 2021 Perşembe

Gazeteci Sevim Gözay hayatını kaybetti

Lenf kanseri tedavisi gören 48 yaşındaki gazeteci Sevim Gözay hayatını kaybetti.

Gazeteci Sevim Gözay hayata veda etti. 48 yaşındaki gazetecinin vefat haberini İzzet Çapa sosyal medya hesabından, “Çok üzgünüm Sevim Gözay aramızdan ayrılmış Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” ifadeleriyle duyurdu. Gözay’ın İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde lenf kanseri tedavisi gördüğü öğrenildi.

SON PAYLAŞIMI: “ŞU UĞURSUZ YILI NİHAYET UĞURLADIK”

Gözay, Twitter hesabından yaptığı son paylaşımında 2020 yılıyla hazırladığı bir videoyu paylaştı. Gözay paylaşımında, “Goodbye 2020! Şu uğursuz yılı nihayet uğurlarken bir de bizim seçkimize göz atın, hiç fena video olmadı #AllianzMottoMüzik #yeniyılınızkutluolsun” diye yazdı. Gözay’ın seslendirdiği söz konusu videoda 2020’nin önemli gelişmeleri yer aldı.

“DİYECEK SÖZ DE YOK”

Gözay’ın vefat haberinin ardından yazar, seslendirme sanatçısı ve televizyon sunucusu Yekta Kopan da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Çok ama çok üzgünüm. Diyecek söz de yok, Sevim’e veda edecek cesaret de… Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Gözay’ın vefat haberini sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Timur Akkurt ise, “Ah be Sevim. Canım arkadaşım, çok erken gittin aramızdan. Bitmeyen enerjin, mükemmel zekan, eşsiz dostluğun… çok eksikliğini hissedeceğiz. Nur içinde yat, seni hiç unutmayacağız” diye yazdı.

 

SEVİM GÖZAY KİMDİR?

19 Aralık 1972 doğumlu olan Sevim Gözay, 1993 yılında girdiği medya sektöründe birçok yapımda kamera arkasında çalıştı. Kültür, yaşam ve medya alanlarında içerik üretiyor. Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı.

Asistan olarak ‘Dr. Stress’, ‘Canlan Biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘Sabah Şekerleri’, ‘Hi-Fi’, ‘Netiket’, yönetmen-seslendiren olarak ‘İstanbulART’, sunucu-editör olarak ‘Şehrin Rengi’, ‘Dizikolik’, ‘Bazıları Sıcak Sever’ ve ‘Artist’ programlarını ekrana taşıdı.

Hazırlayıp sunduğu ‘Stüdyo: Sinematik Portakal’ (TV8) ve ‘Cosmopolis’ (CNN Türk) programlarıyla kültür sanat ve lifestyle alanlarına yeni ve dinamik bir soluk getirdi. Sunum tarzından kamera açılarına, içerik işleyişinden röportaj stiline, grafik üslubundan kurgu mantığına modern televizyonculuğun etkili bir öncüsü ve şehirli kadının ekrandaki temsili oldu.

21. yüzyılın eşiğinde Pulp Fiction rüzgarına kapılan her yaştan sinemaseverin kalbinde ise kült bir yer edindi ve yeni nesil sinema programlarına yön verdi.

2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık bulundu. 2006 – 2013 yılları arasında Akşam gazetesi ve Nokta dergisinde şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında 1500’ün üzerinde köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı.

‘Kızlar ve Babaları’ (2011) adlı kitaba katkıda bulundu, ‘Kasetten Canlı’ (2013) ve ‘Sinemaskop Randevular’ (2015) adlı kitaplara imza attı.

Journo, Artful Living, Posta Kitap, Paz Edebiyat, Ot Dergi ve Rejisör dergisinde sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretmeye devam ediyor, bir dijital yayın platformunda profram yapıp blog yazıyordu…

Benzer Haberler