Galaxy Z Flip 4 tasarımı hangi ürünü andırıyor?

15 Mayıs 2022 Pazar

Galaxy Z Flip 4 tasarımı hangi ürünü andırıyor?

Samsung Z Fold 4’ün potansiyel tasarımını gördükten sadece birkaç saat sonra, küçük kardeşi Z Flip 4’ün resmi olmayan görüntüleri de 91Mobiles ve OnLeaks aracılığıyla sızdırıldı.

Samsung Galaxy Z Flip 4 tasarımı selefini andırıyor. Ancak gelecek Fold yeniden tasarlanmış bir kamera çıkıntısına sahipken, Z Flip 4‘ün tasarımı öncekiyle neredeyse aynı görünüyor. Görünüşe göre, harici olarak, bir çift kamera ve küçük bir bildirim ekranı ile iki tonlu bir renk düzenine sahipken, içeride hala üst ortada delikli bir selfie oyuğu olan 6,7 inçlik katlanabilir bir ekran var.

Bu elbette bir sürpriz veya kesinlikle kötü bir şey değil. Samsung, daha önce de ilk Z Flip’ini çıkartmasından sadece aylar sonra neredeyse aynı Z Flip 5G’yi çıkartmıştı.

Z Flip 4

Bu açıdan Samsung   daha önce de katlanabilirlerinin dış görünümlerini değiştirmeden yalnızca iç kısımlarını güncellemekten mutlu olduğunu zaten kanıtlamıştı. Ve geçen yılki Z Flip 3’ten (“normal insanlar için ilk katlanır telefon”) oldukça etkilendiğimizden, biraz daha büyük bir harici ekrana hayır demesek bile, hemen bir tasarım revizyonu gerekli görünmüyor.

 

Eğer Samsung, bir sonraki Z Flip‘in teknik özelliklerinde bir yenilik olmasını planlıyorsa, teknik özelliklerinin gerçekten iyi bir destek alacağını umuyoruz. En çok iyileştirmeye ihtiyaç duyulan yer arka kameralar; ki Samsung’un nispeten yüksek fiyatlı amiral gemisi Galaxy S cihazlarının 50 megapiksel ve daha yüksek ana sensörler aldığı bir zamanda, geçen sefer her ikisi de 12 megapikseldi. Samsung geçen yılla aynı programı takip ederse, Ağustos ayında resmi bir duyuru beklenebilir.

IBM geleceğini kuantum bilgisayarlar üzerine kuruyor

Benzer Haberler