Galaxy S22 Ultra kamera testinden sınıfta kaldı!

23 Şubat 2022 Çarşamba

Galaxy S22 Ultra kamera testinden sınıfta kaldı!

Samsung’un amiral gemi modeli Galaxy S22 Ultra, DxOMark tarafından kamera testinde tabi tutuldu. Ancak sonuç maalesef ki hayal kırıklığı yarattı.

Samsung Galaxy S22 Ultra kamera testinden sınıfta kaldı! Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden bir tanesi olan Samsung, yakın zamanda Galaxy S22 ailesini satışa sunmuştu. Ailenin en büyük ferdi olan Galaxy S22 Ultra ise ilk kez DxOMark tarafından bilimsel bir kamera testine tabi tutuldu. Ancak ortaya  çıkan sonuçlar, telefon açısından ciddi hayal kırıklıkları yarattı. İşte detaylar!

Galaxy S22 Ultra, DxOMark

Modelin Exynos 2200 işlemcili versiyonu, DxOMark ekibi tarafından test edildi. Yani bu versiyon, hali hazırda ülkemizde de satılan Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili sürüm değil.

Ancak yine de bu durum testin bizim için ciddi bir referans kaynağı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Testlere göre Galaxy S22 Ultra, fotoğraf testinde 134, zoom konusunda 86 ve video testinde 114 puan alabilmiş. Bu da cihazın ortalama puanının sadece 131 olduğunu bizlere gösteriyor. Söz konusu model, aldığı 131 puan ile pek çok telefona geçilerek kendisine ancak 14. Sıradan yer bulabilmiş durumda.

DxOMark testlerine göre şu anda en iyi kamera performansını sunan telefon Huawei P50 Pro olmuş. 144 puana sahip olan bu telefonun hemen ardından ise 143 puanla Xiaomi Mi 11 Ultra modeli geliyor. Huawei Mate 40 Pro Plus 137 puan ile üçüncü sırada yer alırken iPhone 13 Pro ve Pro Max’in puanları 136 olarak görünüyor.

Vivo’nun yeni modeli lansmana saatler kala sızdırıldı!

Benzer Haberler