Galaxy S10 için Android 10 Beta testlerinin bugün başladı

15 Ekim 2019 Salı

Galaxy S10 için Android 10 Beta testlerinin bugün başladı

Güncelleme konusundaki kötü şöhretini son 1-2 yıldır yayınladığı hızlı güncellemeler ile unutturmayı başaran Samsung, şimdi de gözünü yeni Android sürümüne dikti. Android 10 için çalışmalara başladığını duyuran Samsung, ilk olarak bu güncellemeyi yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy S10 ailesine sunacak.

Samsung Galaxy A91 özellikleri ile karşımızda!

Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e ve Galaxy S10 5G için Android 10 Beta programını başlayan Güney Koreli firma, bu güncelleme ile sisteme yeni arayüzü olan One UI 2.0’ı ekliyor. One UI ile akıcı bir deneyim sunmaya başlayan Samsung, bu arayüzün yeni sürümü ile performanstan çok yeniliklere odaklanacak gibi görünüyor.

One UI 2.0 arayüzü ile gelen yenilikler

  • Pop-up bildirimler minimuma indiriliyor. Bildirimler daha modern bir tasarım ile gösteriliyor.
  • Görsel olarak daha sade bir tasarım kullanılıyor.
  • Pil’den tasarruf etmek için karanlık modda yeni geliştirmeler yapılıyor.
  • Akıllı Kilit ekranı, metni ve simgeleri her zaman net bir şekilde görebilmeniz için saatin rengini ve biçimini ve bildirimleri otomatik olarak ayarlar.
  • Odak Modu, dikkat dağıtıcı şeyleri en aza indirmeniz ve bölgeye girmeniz gerektiğinde uygulamaları geçici olarak duraklatmanıza olanak tanır.

Galaxy S10 için Android 10

Android 10 Beta testleri şimdilik Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de başlamış durumda. Peki, Beta testlerine Türkiye’de kullanıma sunulduğunda nasıl katılacaksınız?

Samsung Beta testlerine nasıl katılınır?

  • Samsung Members uygulamasını Galaxy Store’dan veya Google Play Store’dan indirin.
  • Giriş yaptıktan sonra, Bildirimler bölümüne gidin ve bir başvuru yapmak için “Bir Kullanıcı Arayüzü Beta Program Kaydı” seçeneğini seçin.
  • Kaydolduktan sonra, İndir ve yükle seçeneği için Ayarlar’a ve ardından Yazılım Güncelleme bölümüne girin. Bu ekrandan Beta sürümü indirebilirsiniz.

Benzer Haberler