Galaxy Note 20 DeX özelliğine sahip olacak

17 Temmuz 2020 Cuma

Galaxy Note 20 DeX özelliğine sahip olacak

Samsung’un 5 Ağustos’ta tanıtacağı Note20 ailesi için geri sayım başladı. Etkinliğe gün saydığımız bu günlerde Note20 ailesi hakkında bilgiler de gelmeye başladı. Bugün de Galaxy Note 20 DeX özelliği ile geleceği söylentileri ortaya çıktı. Peki, bu özellik nasıl çalışacak?

Galaxy Note 20 DeX özelliğine sahip olacak. Samsung, bir dönem telefonları bilgisayara çevirmek için DeX adını verdiği bir aparatı kullanıma sunmuştu. Linux’un da yüklenebildiği Galaxy ailesi, pratik çözüm olarak büyük beğeni toplamıştı. Ancak işlemcilerin yetersiz olmasından dolayı bu proje rafa kaldırılmıştı. Güney Koreli teknoloji devi Note20 ailesi ile birlikte, DeX aparatı olmadan kablosuz olarak ekrana yansıtma özelliği ile telefonu yine PC’ye çevirecek.

Galaxy Note 20 DeX özelliğine sahip olacak

Gücünü Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 865 Plus ve 12 GB RAM’den alacak olan Note 20 Ultra modelinin gayet akıcı bir şekilde PC deneyimi sunacağını düşünüyoruz.

Samsung’un kablosuz olarak telefonu DeX moduna alma özelliğinin hangi cihazlar ile çalışacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen son 2-3 yıl içerisinde çıkan üst segment Samsung TV’lerde bu özellik kullanılabilecek.

XDA Geliştiricileri DeX modunun kablosuzun yanı sıra aparat ile de yapılacağını düşündüklerini belirtiyor. Ayrıca bu özelliğin kablolu olarak Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 modellerine de güncelleme ile geleceği söyleniyor. Bakalım bu iddialar doğru çıkacak ve Samsung DeX’e geri dönecek mi?

Huawei P40’a Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar nasıl yüklenir?

Benzer Haberler