Galaxy A55’in tasarımı sızdırıldı

6 Aralık 2023 Çarşamba

Bildiğiniz gibi Galaxy A15, A25, A55 gibi çok yakında piyasaya sürülecek Samsung telefonları son dönemde pek çok sızıntıya konu oldu. Galaxy A serisine dair son sızıntıda da Samsung Galaxy A55’in yeni görselleri ortaya çıktı.

Sızdırılan bu yeni görsellerle birlikte telefonun tasarımı da net bir şekilde görülmüş oldu. Samsung Galaxy A55, tasarım olarak öncülü Galaxy A54 ile oldukça benzer bir tasarıma sahip. İki model arasındaki en kayda değer fark ise Galaxy A55’in daha keskin hatlara sahip olması. Zaten bu yıl çıkan Samsung telefonlarının ortak özelliği bu keskin hatları oldu.

Galaxy A55

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy A55 de görüldü

Galaxy A55’in teknik özellikleri hakkında şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler oldukça kısıtlı. Ancak daha önce gelen sızıntılara göre telefon 6.5 inçlik bir ekrana sahip olacak. Full HD+ çözünürlükteki bu ekranın yenilenme hızının 120 Hz olacağı söyleniyor. Telefonun kalınlığı 8.22 mm olacak. Ağırlığı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Samsung Galaxy A55’in hangi yonga setini kullanacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak şu ana kadar gelen söylentiler Exynos 1480 yonga setine işaret ediyor. Öte yandan telefonun üçlü arka kamerasının ana lensinin 50 megapiksel olacağı söyleniyor. Telefon hakkında ortaya atılan bir diğer iddia da şarj hızının 25 W olacağı.

Redmi K70 resmen tanıtıldı