Galatasaray’ın stadı Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Yayın tarihi: 22 Mart 2022 Salı 1:47 pm - Güncelleme: 22 Mart 2022 Salı 1:47 pm

Galatasaray’ın Nef Stadyumu Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Nef Stadyumu, güneş enerjisiyle çalışan en güçlü stat unvanını kazanarak adını rekorlar kitabına yazdırdı.

Galatasaray’ın Nef Stadyumu geçen yıl güneş enerji santrali kurulumuna başlamış ve stattaki bu gelişme Avrupa’da bir ilk olmuştu. Kurulumuna başlanan güneş enerjisi santrali, kurulu güç bakımından dünyanın en büyük stadyum üstü güneş enerjisi santrali olarak tarihe geçti. Böylece stadyum, güneş enerjisiyle çalışan en güçlü stat unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Galatasaray ile Enerjisa Enerji’nin Güneş Enerji Santrali Devreye Alma ve Guinness Rekor Takdim Töreni, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Bikem Kanık ve Enerjisa Enerji CEO’su ve Enerjisa Müşteri Çözümleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar ve Enerjisa Müşteri Çözümleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Esentürk’ün katılımıyla gerçekleşti.

“İLKLERİN TAKIMI GALATASARAY”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas törende yaptığı konuşmada “İlklerin kulübü Galatasaray yine bir ilki gerçekleştiriyor” ifadelerini kullandıktan sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

“37. başkanımız merhum Mustafa Cengiz döneminde imzası atılan yine aynı yönetimden Yusuf Günay’ın emekleriyle gerçekleştirilen bu önemli projenin bitişi bizim döneme denk geldi. Tekrar emeği geçen başta merhum başkanımız Mustafa Cengiz ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Enerjisa Enerji’ye de çok teşekkür ediyorum. Çok kısa bir sürede bu önemli projeyi sonuçlandırdılar”

Erick Pulgar çıkmazı… Galatasaray’da kriz patlak verdi