Galatasaray’dan Taylan Antalyalı kararı

30 Haziran 2021 Çarşamba

Galatasaray’dan Taylan Antalyalı kararı

Galatasaray’da yeni yönetim Taylan Antalyalı’yla yeni sözleşme için görüşecek. 2.2 milyon TL kazanan 26 yaşındaki orta sahanın, 2024’e kadar imza atacağı ve yıllık 4.5 milyon TL alacağı belirtiliyor.

Galatasaray’ın üzerinde gökkuşağı renkleri bulunan ve ‘Powered by pride’ (Gücünü onurdan alan) yazan bir tişörtle paylaşım yaptığı hedef gösterilen Taylan Antalyalı’yla yeni sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Geçen sezon Marcao’dan sonra Galatasaray’ın en çok süre alan (3100 dakika) ismi olan Taylan Antalyalı, performansıyla A Milli Takım’a kadar yükselmeyi başardı. 2.2 milyon TL ile ilk 11’in en az garanti para alan oyuncusu konumundaki Taylan’a o dönemki yönetimden zam sözü verilmişti.

Ancak seçim süreci yüzünden takıma düzenli maaşlar ödenmediği gibi 26 yaşındaki orta saha oyuncusuna verilen söz yerine getirilmemiş oldu. Burak Elmas başkanlığındaki yeni yönetim ise milli futbolcuyla görüşme yapmayı planlıyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, Taylan’ın ücreti takım içinde ortalama 4-5 milyon TL kazanan yerli oyuncularla aynı seviyeye çıkarılacak ve 2023’te bitecek sözleşmesi +1 yıl uzatılacak. İtalyan kulüpleri tarafından yakından takip edilmeye başlanan yıldız oyuncudan hocası Fatih Terim de çok memnun.

Terim, yeni sezon planlarını Taylan’ın takımda kalmasına göre şekillendiriyor. Fıtık ameliyatı olan genç futbolcu, sahalara dönene kadar ön liberoda yeni transfer Aytaç Kara yer alacak.

TIKLAYIN – Galatasaray’dan Taylan Antalyalı’ya destek

Benzer Haberler