Galatasaray’da 10 numara bombası! Belhanda gidiyor mu?

9 Ocak 2020 Perşembe

Henry Onyekuru, Jesse Sekidika ve Marcelo Saracchi transferleriyle hücum hattını güçlendiren Galatasaray’da yeni hedef belli oldu… Younes Belhanda’nın yerine forvet arkasında oynayacak bir dünya yıldızı peşinde olan Galatasaray’ın gündeminde iki önemli isim var: Anderson Talisca ve Alex Teixeira… Şimdilik Talisca’nın Türkiye’ye dönüşü zor görünse de Alex Teixeira için tüm şartlar zorlanacak.

Fanatik gazetesinin haberibe göre, Galatasaray’da gözler 10 numara transferine çevrildi. Beklenen performansı veremeyen ve Arap kulüpleriyle transfer görüşmesi yapan Younes Belhanda ile yolları ayırmayı planlayan Sarı- Kırmızılılar, bu bölgeye yapılacak yıldız takviyesi için kolları sıvadı. İkinci yarıda çok daha hızlı, üretken ve teknik bir hücum hattı oluşturmak isteyen Cim Bom’un hedefinde iki büyük isim var.

Cimbom Talisca için teklifini yaptı! İşte sözleşme detayları

Bunlardan biri, daha önce Beşiktaş forması da giyen Anderson Talisca. Futbol hayatını Çin’de sürdüren Brezilyalı yıldızın yıllık maliyeti oldukça yüksek. Her ne kadar Galatasaray, Sambacı’nın yıllık ücretini karşılamayı göze alsa da, kulübü Guangzhou’nun bu transfere kolay kolay izin vermeyeceği belirtiliyor.

Galatasaray’ın menajerler vasıtasıyla görüştüğü Talisca’nın transferi kolay görünmese de temaslar devam edecek.

Teixeira yeşil ışık yaktı

Sarı-Kırmızılılar özellikle bonservis konusunda, oyuncu satmadan adım atmakta zorlanıyor. Bu nedenle gündemdeki isimlerin tavrı kadar, kulüplerin talepleri de transferde kritik rol oynuyor. Bu açıdan bakıldığında Alex Teixeira operasyonu, Talisca’ya göre daha mümkün görünüyor. Yıldız futbolcunun kontratının son senesinde olması, Sarı- Kırmızılılar’ın pazarlıklarda elini güçlendiriyor. Bir süre önce de Teixeira ile görüşen ve olumlu yanıt alan Galatasaray Yönetimi, bonservis seviyesinde aşama kaydedebilirse, önümüzdeki günlerde bu transferin gerçekleşmesine yüksek ihtimal gözüyle bakılıyor.

Teixeira, Galatasaray’ın teklifini kabul ederek, Avrupa’ya geri dönüş fikrine oldukça sıcak bakıyor.

Galatasaray ’10’ numarasını buldu! Aslan’ın yeni maestrosu…

Benzer Haberler