Galatasaray’da Burak Elmas yönetimi 8 ayda devrildi! Seçime gidiliyor

27 Mart 2022 Pazar

Galatasaray’da Burak Elmas yönetimi 8 ayda devrildi! Seçime gidiliyor

Galatasaray Olağan Genel Kurul toplantısında Başkan Burak Elmas ve yönetimi idari olarak ibra edilmedi. Galatasaray kulübü 30 gün içinde olağanüstü kongreye gidecek. Elmas “Tüzüğümüzün gereği olarak önümüzdeki hafta kararı uygulamaya sokup seçime gideceğiz” dedi.

Galatasaray Kulübü 2021 yılı olağan genel kurul toplantısı İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saat 05.30’da ibra oylaması sona erip oyların sayım sürecine geçildi.

Abdurrahim Albayrak: Galatasaray’ı Gomis yönetemez

MALİ YÖNDEN İBRA EDİLDİ

Burak Elmas başkanlığındaki Galatasaray yönetimi, yapılan oylama sonucu mali yönden ibra edildi. İdari açıdan ise ibra edilmedi. İdari faaliyetler için 1383 oy kullanıldı. Oyların dağılımı 566 ibra, 801 ibrasızlık ve 16 çekimser şekilde oldu. Mali faaliyetler için ise 1385 oy kullanıldı ve 718 ibra, 638 ibrasızlık ve 29 da çekimser oy çıktı.

CENGİZ YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Geçen yıl kasım ayında vefat eden Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun 6 aylık faaliyetleri mali ve idari yönden ibra edildi. Cengiz sonrası göreve gelen Burak Elmas başkanlığındaki yönetim kurulunun faaliyetleri ise idari yönden ibra edilmezken, mali yönden ibra edildi.

İLK ADAY METİN ÖZTÜRK

Galatasaray’da Metin Öztürk, yeniden başkanlığa aday oldu. Öztürk, “Kimseyle birleşmeyeceğim, tek aday olarak hazırım” ifadelerini kullandı.

‘HAKKINIZI HELAL EDİN’

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, genel kurul toplantısında idari olarak ibrasızlık kararı çıktıktan sonra yaptığı açıklamada, “Hakkınızı helal edin. Bizler acilen önümüzdeki hafta tüzüğümüzün gereği 87.22. maddenin gereğini yerine getirerek, vermiş olduğunuz kararı uygulamaya sokacağız” dedi.

“BAŞKANLIK YAPMADAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ BİR ŞEY DEĞİL”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, kongrenin son saatlerinde bir açıklamada daha bulunmuştu. İşte Elmas’ın o açıklamaları;”Üzgünüm. Galatasaray’ı birleştirme çabalarımızın, en azından arzumun bir adım bile ilerlemiş olmadığını görmekten dolayı çok üzgünüm. Son derece duygusal, Galatasaray’ı çok seven bir insanım. Başkanlık, yapmadan öğrenebileceğiniz bir şey değil. Kısa sürede birçok şeyi tecrübe ettim. Galatasaray değerlerini hiçbir zaman rencide etmemeye, hizmet etmeye çaba gösterdim.

“BENİM DE HAYAL KIRIKLIKLARIM VAR”

Genç arkadaşlarımın üzüntüsünü görmek beni çok üzdü. Demek ki onlara çok ümit vermişim. Size yalan söylemedim. Galatasaray’ın buradan çıkabileceğine inandığım için bunları söyledim. Bunların hepsi için çalışıyorum. Benim de hayal kırıklıklarım var.

“KISA SÜREDE BİRÇOK ŞEYİ TECRÜBE ETTİM”

Pes etmedim. Bazen gece yastığa kafamı koyduğumda o kadar sinirleniyorum ki… Yapmak istediğimiz şeyleri yapmak o kadar kolay değil. Herkesin bir fikri var. Her şeye bir görüş ve eleştiri var. Son derece duygusal, Galatasaray’ı çok seven bir insanım. Başkanlık, yapmadan öğrenebileceğiniz bir şey değil. Kısa sürede birçok şeyi tecrübe ettim. Galatasaray değerlerini hiçbir zaman rencide etmemeye, hizmet etmeye çaba gösterdim.”

GALATASARAY’DA YENİ BAŞKAN KİM OLACAK?

Galatasaray’da seçime gidilme zorunluluğunun doğmasının ardından yeni başkanın kim olacağı merak ediliyor. Sarı-kırmızılı kulüpte henüz adaylığını açıklayan olmadı ancak kulislerde konuşulan isimler Abdurrahim Albayrak, Dursun Özbek, Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu oldu

ÜNAL AYSAL SESLERİ

A Spor yorumcusu Savaş Çorlu, Ünal Aysal için “Kesinlikle aday olacak” dedi. Çorlu A Spor’daki canlı yayında, “Ünal Aysal, kesinlikle aday olacak. Kemik ekibiyle bir araya gelip, 1-2 güne kadar adaylığını açıklamasını bekliyorum” dedi.

TÜZÜK NE DİYOR?

Galatasaray Kulübü’nün yeni oluşturulan tüzüğünde, “Kulüp başkanı ve yönetim kurulunun görevleri” başlığı altında yer alan 87,22. maddesi, “Genel Kurul’ca mali ve/veya yönetsel yönden aklanmama (ibra) durumunda en geç 30 gün içinde olağanüstü seçim genel kurulunu toplantıya çağırmak” şeklinde hüküm içeriyor.

Galatasaray’ın borcu açıklandı

Benzer Haberler