Galatasaray, Beşiktaş maçını ertelemek istiyor

11 Mart 2022 Cuma

Galatasaray, Beşiktaş maçını ertelemek istiyor

İspanya’daki Barcelona maçından sonra yurda dönemeyen Galatasaray, 14 Mart’ta Beşiktaş ile yapacakları derbinin ertelenmesini istiyor. Sarı-kırmızılı kulüp maçın ertelenmesi için TFF’ye başvurdu.

UEFA Avrupa Ligi’nde son 16 turu maçında Barcelona ile karşılan Galatasaray henüz Türkiye’ye dönemedi. İstanbul’daki yoğun kar yağışı sebebiyle İstanbul uçağını iptal eden sarı-kırmızılı kafile, İzmir seferi ile yurda dönecek.

Galatasaray Kulübü, SSpor Toto Süper Lig’in 29. haftasında 14 Mart Pazartesi günü Beşiktaş’la yapacakları derbinin ertelenmesi için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) başvuruda bulundu.

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Barcelona eşleşmesinin sadece kendileri için değil Türk futbolu adına büyük önem taşıdığını söyledi.

Derbinin ertelenmesi için TFF’ye başvurduklarını aktaran Kırmızı, “Şu anda görüşmeler sürüyor. Burada Beşiktaş Kulübünün cevabı da önemli. Onu bekliyoruz. Derbinin ertelenmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Barcelona ile 17 Mart’ta İstanbul’da rövanş maçına çıkacaklarını hatırlatan Kırmızı şu ifadeleri kullandı:”Bu başvurumuz Barcelona maçının öneminden dolayı. Sakatlık gibi sorunlar yaşamamamız lazım. Hava koşulları da ortada. Henüz takım İstanbul’a dönemedi. Bundan dolayı başvurduk. Önümüzdeki sezonlarda Avrupa kupalarına katılımla ilgili Türk futbolunun puanları açısından geçeceğimiz turlar çok önemli. Beşiktaş’ın bu yönde düşünmesini bekliyoruz. Bunun sadece bir Galatasaray-Beşiktaş maçı olarak görülmemesi gerek.”

Benzer Haberler