Galatasaray Başkanı Cengiz’den TFF’ye: Kim, ne kadar aştı açıklayın

5 Şubat 2021 Cuma

Galatasaray Başkanı Cengiz’den TFF’ye: Kim, ne kadar aştı açıklayın

GS TV’ye konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “TFF’ye sesleniyorum. Dedikodulara mahal vermeden her kulübün ne kadar harcama limiti vardı, ne kadar harcadılar açıklasın” dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“AHMET KAYA GİBİ KAFAMA SIKAR GİDERİM”

Mali durumlar üzerinden yaşanan sorunlara değinerek transfer meseleleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Cengiz, şöyle konuştu: “Bugün Galatasaray dünyanın en itibarlı kulüplerinden. Yazarım çekleri. Hepsini alırım, İrfan Can’ı da alırım sonra da hadi bana eyvallah derim giderim. Ben bunu yapar mıyım? Beni gebertseniz bunu yapmam. Bana istedikleri kadar beceriksiz desinler. Ben Galatasaray’ın geleceğini karartmam. Galatasaray’ın geleceğini karartmak bana nasip olmasın. Ahmet Kaya gibi kafama sıkar giderim.”

Cengiz şöyle devam etti: ” ‘100 bin euro eden bir futbolcuyu nasıl 4 milyona yolladınız?’ diyorlar. 4 milyon 200 bin’de euro yok. Buna şark kurnazlığı denir. Biz kesinlikle limitler içinde kaldık. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği toplantısında da TFF’ye sordum. ‘Açıklayın’ dedim; ‘Hangi kulübün ne kadar açığı var?’, ‘Mahremiyet’ dendi. Ama bu aldatıcı. İnsanlar zannediyorlar ki 490 milyon harcayabilirim. Bunun içinde bütün ücretler var. Ben açıklıyorum dedim, siz de açıklayın dedim. TFF’ye sesleniyorum. Dedikodulara mahal vermeden her kulübün ne kadar harcama limiti vardı, ne kadar harcadılar açıklasın.

“UEFA’DAN RİCA EDİYORUM…”

Emre Akbaba’nın ve Muslera’nın maaşlarını tam ödedik. Biz Omar’ın maaşını da tam ödüyoruz. Sakatlanan oyuncunun parasını kesmek bizim kültürümüzde yok.
Beşiktaş’a katılıyorum ve artırıyorum. Bütün transfer dönemleri tek tek incelensin. Her şey açıklansın. UEFA’dan da rica ediyorum, bizleri inceleyin.
Yüzde 60’a yakın gelirimizde azalma var. Giderimiz de yüzde 60 arttı.

Benzer Haberler