Fulya Öztürk eleştirilere yanıt verdi, Fatih Portakal’a sert çıktı

4 Ekim 2021 Pazartesi

Sunucu Fulya Öztürk, ‘cinsel içerikli video’ eleştirilerine yanıt verdi. Öztürk, programı eleştiren Fatih Portakal’a da sert çıktı.

FOX TV’de Fulya Öztürk’ün sunduğu ‘Fulya ile Umudun Olsun’ programında Celal Bilgin isimli bir kişi canlı yayında eşinin cinsel içerikli videosunu izletmişti. Olay Türkiye gündemine otururken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısından tepki gelmişti. Konuyla ilgili programın sunucusu Fulya Öztürk’ten açıklama geldi.

ÖZTÜRK: RAHATSIZLIK VERDİYSEK ÖZÜR DİLİYORUM

“Rahatsızlık verdiysek ben ve ekibim adına özür diliyorum” diyen Öztürk, olayın çarpıtıldığını söyledi. Öztürk, yayında söz konusu videonun ekrana yansımadığını, programdaki görevlilerin işlerini yapabilmesi için izlemek zorunda olduklarını ve kendisinin de izlemediğini belirtti.

Konuyla ilgili haberlere tepki gösteren Öztürk, “Attığı manşete bak; ‘Pornografik görüntü izletti.’ Bak kardeşim cuma günündeki programda rahatsızlık verdiysem, şahsım ekibim adına özür diliyorum. Fakat bir videodan bahsediyor ya bu çocuk. Orada iz var diyor. Bunların hepsi gerçek. Ama öyle bir algı yapılıyor ki… ‘Bu da oldu.’ Türk televizyonlarında neler oldu ben sayayım mı?” dedi.

Canlı yayında eşinin cinsel içerikli videosunu izletti

FATİH PORTAKAL’A YANIT: KİMSE EKMEK YEDİĞİ YERE LAF ETMESİN

Öztürk, isim vermeden eski FOX TV haber sunucusu Fatih Portakal’a sert tepki gösterdi ve şöyle dedi: “Ekmek yediğiniz yere laf edemezsiniz. Benim çok sevdiğim, saydığım insanlar ne oldu? Başkaları ensest ilişki işlerken, 15 gün o konuyu sündüre sündüre masaya yatırırken, niye hiçbiriniz bir yorum yapmadı? Niye, niye ekmek yediğiniz yere laf ediyorsunuz? Bak ben CNN Türk’ten geldim. 15 yılımı verdim. Şanla şerefle sevgi dolu şekilde ayrıldım ben. Eğer ben bir gün CNN Türk’le ilgili laf edersem benden kork. Çünkü ben ekmek yediğim yere laf ediyorsam yarın öbür gün buraya da laf ederim. Bu bir duruştur, karakterdir.”

PORTAKAL NE DEMİŞTİ?

Programa Portakal’dan da tepki gelmişti. Portakal sosyal medya hesabından “Bu ve benzerlerine program denmemeli. Sadece reyting amaçlı saçma sapan, iğrenç içerikler. Böyle içeriklere izin verenlerde kabahat. ‘Halk bunu izliyor, istiyor’ demekse ilkesizlik” diye yazmıştı.Programa eski FOX TV sunucusu Fatih Portakal’dan da tepki gelmişti. Portakal, sosyal medya hesabından “Bu ve benzerlerine program denmemeli. Sadece reyting amaçlı saçma sapan, iğrenç içerikler. Böyle içeriklere izin verenlerde kabahat. ‘Halk bunu izliyor, istiyor’ demekse ilkesizlik” diye yazmıştı.

Benzer Haberler