Fuhuş operasyonunun ayrıntıları çıktı

18 Mart 2021 Perşembe

Fuhuş operasyonunun ayrıntıları çıktı

Ankara’da polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı. Fuhuşa zorlanan kadınlar darp edildiği ve zorla sürüklendiği öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi ekipleri, kadınları para karşılığında fuhuşa zorlayan bir çetenin izine rastladı.

Polisin teknik ve fiziki takibi sonucunda çete üyelerinden S.Ç.’nin yabancı uyruklu eşi N.S. aracılığıyla Özbekistan, Kazakistan, Rusya, Ukrayna ve Kırgızistan gibi ülkelerde yaşayan ve ekonomik olarak zor durumda olan kadınları iş vaadiyle kandırarak Türkiye’ye getirdiği belirlendi.

DARP ETMİŞLER

Çete üyelerinin yurt dışından getirdiği 10 kadını tehdit ederek ve darbederek fuhuş yapmaya zorladığı tespit edildi. Yapılan araştırmaların ardından çete üyelerinin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, S.Ç., M.K., S.Ç., N.S., A.B., U.Ç. ve İ.A. ‘insan ticareti’, ‘fuhuşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek’ suçlarından gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda av tüfeği, mağdurlara ait çok sayıda pasaport ve fuhuştan elde edildiği değerlendirilen 135 bin 90 lira, 680 avro ve 36 dolar ele geçirildi.

‘Üniversiteler fuhuş evi’ diyen Ebubekir Sofuoğlu, bu kez Halil İnalcık’ı hedef aldı!

Benzer Haberler