Fuhuş çetesini yönettiği ortaya çıkan palalı haberimize engel

15 Eylül 2021 Çarşamba

Fuhuş çetesini yönettiği ortaya çıkan palalı haberimize engel

Gezi Parkı Direnişi’nde protestoculara palayla saldıran Sabri Çelebi‘nin suç örgütü kurup kadınları fuhuşa zorlamasıyla ilgili haberlere, İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından TELE 1’in de aralarında bulunduğu birçok kanal ve internet sitesine yayın yasağı getirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, “Palalı Sabri” adıyla tanınan Sabri Çelebi’nin kurduğu suç örgütüne yönelik çalışma başlatmıştı.

Yapılan incelemede Beşiktaş’ta ve Beyoğlu’nda örgüt üyelerince işletilen gece kulüplerinde çalıştırılan yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına örgüt üyelerince el konulduğu, zorla çalıştırılan kadınların fuhşa zorlandığı tespit edilmişti. Örgütün kadınlara kaçmaması için Beyoğlu Talimhane ve Oda Kule civarında kiraladıkları pansiyon odaları, kuaför salonları, marketlerde ikamet sağladığı, gece ise kadınların VIP araçlarla çalışacakları gece kulüplerine götürüldüğü belirlenmişti.

Operasyon için düğmeye basan ekipler, belirlenen adreslere baskın düzenlemişti. Operasyonda firari Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Çelebi’nin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli yakalanmıştı. Gece kulüplerinde çalıştırılan ve büyük çoğunluğu Fas uyruklu olan toplam 62 kadın örgütün elinden kurtarılmıştı.

‘Palalı Sabri’ çetesine operasyon: 62 kadın kurtarıldı

HAKKINDAKİ HABERLERE ERİŞİM ENGELİ

Gezi Parkı Direnişi’nde Talimane’de eylemcilere palayla saldırdığı görüntüleriyle tanınan ve sonrasında ‘Palalı Sabri’ olarak anılan işletmeci Sabri Çelebi ile ilgili 13 Eylül 2021’de yayınlanan haberde kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, TELE 1’in de aralarında bulunduğu birçok kanal ve sitede erişim engeli getirildi. Haberimiz, İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 13 Eylül 2021 tarih ve 2021/3157 sayılı kararı ile erişime engellendi.

 

Benzer Haberler