Fren yerine gaza bastı: Yaşlı adam yaralandı

22 Şubat 2021 Pazartesi

Şişli’de fren yerine gaza basan sürücü, yaşlı bir adama çarptı. Yaşlı adam yaralanırken direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü de şoka girdi.

Şişli Perihan sokakta geçtiğimiz haftalarda yabancı uyruklu Widline Erie, öğrenci yurduna eşya bıraktıktan sonra yola çıkmak istedi. Bu sırada fren yerine gaza basan sürücü aracının direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Hızlanarak sürücünün kontrolünden çıkan otomobil, o sırada kaldırımda bastonuyla yürüyen Sebahattin Özcan’a çarptı. Çarpmanın etkisiyle havada takla atan yaşlı adam yere düştü. Otomobil ise doğalgaz kutusuna çarparak durabildi. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yaşlı adam çevre sakinleri tarafından kaldırıma oturtularak sağlık ekibi beklendi. Kaza nedeniyle şoka giren sürücü de sağlık ekipleri tarafından otomobilden çıkarıldı. Yaşlı adam ve şoka giren kadın sürücü ambulansla hastaneye kaldırıldı.

KAZA GÜVENLİK KAMERASINDA

Kaza anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, yurda eşyaları bırakan sürücü otomobiliyle yola çıkmak istediği görüldü; birden hızlanan otomobil yolu kontrol ederek gitmeye çalışan yaşlı adam çarptı. Havada takla atan adam yere düşerken, otomobil de duvara çarparak durdu.

Benzer Haberler