Fortnite , oyunculara büyük paralar kazandırmaya devam ediyor.

29 Temmuz 2019 Pazartesi

Fortnite , oyunculara büyük paralar kazandırmaya devam ediyor.

Fortnite sayesinde 1 milyon dolar kazandılar! Airwaks ve RL GRIME popüle oyundan 1 milyon dolar ödül kazandı!

Fortnite , büyük paralar kazandırmaya devam ediyor. Son yıllarda e-spor oyunlarına olan ilgi hayli artmış durumda. Günümüzden 10 – 15 sene öncesinde oyunlar üzerinden para kazanmak hayal gibi birşeydi. Kimse oyun oynayarak binlerce dolar kazanılabileceğine ihtimal vermiyordu. Fakat günümüze geldiğimizde oyun oynamak bir meslek, hatta bir spor dalı haline gelmiş durumda.

LoL ile yaygınlaşmaya başlayan e-spor hızla yaygınlaşan bir aktivite haline geldi. Ülkemizde de pek çok oyun alanın e-spor müsabakaları düzenlenmekte.

Dünya geneline baktığımızda ise PUBG, Fortnite, CS GO, LoL ve DOTA 2 gibi oyunların e-spor alanında önde gelen isimler olduğunu görünüyoruz.

Dünyanın en çok satan oyun konsolları

Bu oyunlar için önemli turnuvalar düzenlenip ciddi anlamda büyük paralar dağıtılıyor. Örneğin birkaç gündür New York’ta Fortnite Dünya Kupası adı altında bir e-spor etkinliği gerçekleşiyor. Bu etkinlikte geçtiğimiz gün Airwaks ve RL GRIME 1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. Evet yanlış okumadınız. İki oyuncu, sadece oyun oynayarak, 1 milyon dolarlık ödülü kazanmayı başardılar.

Muhtemelen önümüzdeki yıllarda bu tarz daha fazla haberle karşılaşacağız. Bu arada dip not olarak belirtelim. Bahse konu turnuvada yaklaşık olarak 30 milyon dolarlık bir ödül havuzu bulunuyordu.

Benzer Haberler