Formula 1’de Türkiye’yi heyecanlandıran iddia

7 Aralık 2022 Çarşamba

Formula 1‘de gelecek sezon 16 Nisan’da yapılması beklenen Çin GP iptal edilirken yerine geçecek aday pistler arasında İstanbul Park da var.

Koronavirüs nedeniyle yeterli önlemleri alamayan Çin’de, gelecek sezon Formula 1 yarışı düzenlenmeyecek. Hâl böyle olunca F1’de takvimde 16 Nisan tarihinde bir boşluk meydana geldi. Yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda Portekiz Otomobil ve Karting Federasyonu Başkanı Ni Amorim, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Amorim, “Yarışa ilgilenen tek ülke Portekiz değil çünkü Türkiye de yarışta. Ancak şu anda Portekiz’in bir adım önde olduğunu söyleyebilirim” dedi. Gelen son haberlere göre de İntercity İstanbul Park yönetiminin, bu konuda girişimlerde bulunabileceği belirtildi.

FORMULA 1 İSTANBUL’A 9 YIL SONRA DÖNMÜŞTÜ

Çin’in yerini kimin alacağı konusundaki kararın önümüzdeki haftalarda verilmesi bekleniyor. Bu arada 2005-2011 yılları arası F1’e ev sahipliği yapan Türkiye, 9 yıllık aranın ardından pandemi sebebiyle yarış yapamayan ülkelerin yerine üst üste 2 kez organizasyona ev sahipliği yapmıştı. Türkiye, şartların normalleşmesiyle birlikte geçen yıl takvimde yer almadı.

Peş peşe gelen hatalar affedilmedi! Ferrari, takım patronu Binotto ile yollarını ayırdı