Ford Ranger, Avrupa’da inanılmaz talep görüyor

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Ford Ranger, Avrupa’da inanılmaz talep görüyor

Ford Ranger , 2019’da gelen dördüncü nesil modeli ile başarısını taçlandırdı! Öyle ki fabrikaların mevcut üretim hızı artan satış talebine yetişemez duruma geldi.

1999 yılında Avrupa’da satılmaya başlanan popüler Amerikan pick-up’ı Ford Ranger yirmi yıl gibi kısa bir sürede tüm pazarı domine etmeyi başardı. 2012’de gelen üçüncü nesille iyiden iyiye yükselişe geçen bu Ranger; 2015’te gelen amiral gemisi versiyonu “Willdtrak” ile aynı yıl Avrupa’nın en çok satan pick-up‘ı olmayı başardı. Sonraki birkaç yıl içinde ise segmentinde yapılan satışların yaklaşık %30‘unu tek başına karşılar hale geldi. Şimdilerde ise 2019 modeli ile Avrupa’daki 20‘den fazla ülkede deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılıyor.

 

Gişede Avengers Endgame, Avatar’a karşı?

Bu yıl kuşak atlayan Ranger, 2019 model yılı ile başlayan dördüncü nesil modeliyle Avrupa’daki başarısını katlayarak arttırıyor. Şu an Avrupa’daki pazarda oldukça iyi durumda. Öyle ki Avrupa’daki artan talebe mevcut üretim kapasitesi karşılık veremez hale geldi. Amerikan otomotiv devi Ford ise çareyi modelin Güney Afrika’daki üretim tesisine üretim hızının iki katına çıkarılması talimatını vermekte buldu.

 

The Witcher’ün yayın tarihi yoğun ilgi nedeniyle öne alındı

Ford Ranger

Ford Ranger, dördüncü nesille gelen taze kanın etkisi ve artan talebin yarattığı özgüven patlaması ile şimdilerde, eski kıtadaki en güçlü yerli rakibi Volkswagen Amarok‘a adeta meydan okumakla meşgul. Dahası Avrupa’da kendisi gibi deplasmanda olan Nissan Navara, Toyota Hillux, Isuzu D-Max ve Mitsubishi L200 gibi Asyalı rakiplerine de deyim yerindeyse kafa kaldırtmıyor. Görünen o ki en azından bu yıl sonuna kadar bu ticari baskıyı devam ettirecek.

Benzer Haberler