Flaş karar! Hacettepe’de zorunlu olmayan tüm ameliyatlar durduruldu, randevular iptal edildi

16 Mart 2020 Pazartesi

Flaş karar! Hacettepe’de zorunlu olmayan tüm ameliyatlar durduruldu, randevular iptal edildi

Türkiye’de 18 vakanın görüldüğü koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Hacettepe Üniversite Tıp Fakültesi’nde zorunlu olmayan tüm ameliyatlar ve poliklinik randevuları durduruldu, verilen randevular iptal edildi.

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Hastaneleri bünyesinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin alınması gereken önlemler kapsamında, ikinci bir duyuruya kadar zorunlu olmayan tüm ameliyatlar ve poliklinik randevuları durduruldu, verilmiş randevular iptal edildi.

Bakan’dan koronavirüs tedbirleri toplantısı: 60 yaş üstü hakimlere izin, duruşmalara erteleme

Anadolu Ajansı’nın verdiği bilgiye göre, HÜ Sağlık Hizmetleri Birimi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Koray Boduroğlu imzasıyla, Kovid-19 kapsamında alınması gereken önlemlere ilişkin yazı yayımlandı.

Türk Tabipler Birliği Başkanı Sinan Adıyaman: Büyük bir kentimizde koronavirüs vaka sayısı patladı

Yazıda şu açıklamalar yer aldı:

“Ülkemizdeki Kovid-19 vakalarının artması nedeniyle salgının sınırlandırılması için alınan önlemler dahilinde, ikinci bir duyuruya kadar, hastanelerimizdeki bütün elektif (zorunlu olmayan) ameliyatlar ve bütün elektif poliklinik randevularının durdurulmasına, verilmiş olan randevuların iptal edilmesine, hastanede yatarak izlemi zorunlu olmayan vakaların taburcu edilmesine Hastaneler Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir.”

300 İtalyan doktordan açık mektup: Düşük rakamlar, ilk dönemde her ülkede aynı

Benzer Haberler