Yandaş medyada para ‘savaşları’: Birbirlerini batırmaya çalışıyorlar!

20 Ağustos 2019 Salı

İktidara yakın medya kuruluşu Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV’yi bünyesinde bulunduran TürkMedya’da yaşanan kriz devam ediyor. ortaya atılan bir iddiaya göre yandaş Turkuaz Medya Grubu TürkMedya’nın batmasını isteyenlerin başında geliyor.

 

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; medya grubu bünyesinde bulunan matbaadan 130 kişi işten çıkarıldı. Matbaanın kapatılması gündeme alınırken, belli bir seviye üzerinde maaş alan çalışanların da maaşlarının yarısının yatırıldığı belirtildi. Üst düzey çalışanların son maaşları ise halen yatmadı.

İmamoğlu, yandaş medyanın bütçesini kesti: Bazıları kapanma kriziyle karşı karşıya

TürkMedya’da yaşanan bu krizin, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmesiyle ilgisi bulunduğu ileri sürülmüştü. Medya grubunun AKP döneminde reklam geliri adı altında desteklendiği konuşulmuştu.
Ancak güçlü bir iddiaya göre; asıl neden bu değil.

YANDAŞLARIN PASTA SAVAŞI

İddia o ki…

TürkMedya’nın batmasını isteyenler yine AKP içinden: Turkuvaz Medya Grubu!
Kamu kurumlarının reklamlarının ağırlıklı olarak Sabah’a, A Haber’e ve ATV’ye yönlendirildiği, diğer yandaş medya kuruluşlarının ise “üvey evlat” muamelesi gördüğü ileri sürülüyor.
Başta kamu bankalarının olmak üzere verilen reklamların yüzde 80’inin Turkuvaz Medya Grubu’una aktığı konuşuluyor. Ve yandaşlar arasındaki bu “adaletsizliğin” damat Berat Albayrak’ın da bilgisi dahilinde bir operasyon olarak yönetildiği iddia ediliyor.
Yani: Sabah, A Haber ve ATV grubu; Star, Akşam, Güneş ve 24 TV grubunu bitirmek istiyor!

Son bir duyumla bitirelim: Bir süre önce işten çıkarılan, 24 TV’nin iki tanınan ekran yüzü Ersoy Dede’nin ve Zeliha Saraç’ın geri alındığı konuşulurken; Star, Akşam ve Güneş gazetelerinin eklerinin kapatılacağı belirtiliyor.

Benzer Haberler