Flaş iddia! AKP değişiyor, Erdoğan istifalar isteyecek

Yayın tarihi: 22 Haziran 2024 Cumartesi 11:34 am - Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi 11:34 am

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile parti içerisindeki ‘değişim’ sürecinde birçok il ve ilçe başkanın istifasının isteneceği iddia edildi.

CHP’nin birinci parti olarak çıktığı yerel seçimlerin ardından AKP teşkilatlarında başlayan ‘değişim’ süreci ile ilgili ‘yeni istifalar’ iddiası ortaya atıldı.

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre Erdoğan’ın, parti üst yönetimi yerine değişim sürecini teşkilatlardan başlatılması görüşünde olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda, bayramdan önce genel merkezin talimatı ile Rize, Adıyaman ve Batman il başkanları istifa etmişti. Önümüzdeki günlerde hız kazanacak değişim sürecinin teşkilatlardan başlanmasına parti içinde itiraz edenler de bulunuyor. Ancak il ve ilçe bazında değerlendirmeleri tamamlama aşamasına gelen AKP yönetimi, değişimin tabandan tavana doğru ilerlemesinin teşkilatları canlı tutacağı görüşünde.

‘ERDOĞAN DOSTLARI İLE DEĞERLENDİRME YAPIYOR’

Erdoğan’ın, ‘Seçmenden geçer not alamayan bizim takdirimize de mazhar olamaz’ şeklindeki açıklamasını hatırlatan AKP kurmayları, özellikle seçim kaybedilen illerde kapsamlı bir değişimin kapıda olduğunu kaydetti.

Edinilen bilgilere göre kongreye kadar, teşkilatlardaki yenilenme sürecini tamamlamayı hedefleyen AKP yönetimi, istifa ettirilecek il ve ilçe başkanlarının yerlerine atanacak isimler için de detaylı bir çalışma yapıyor. Erdoğan’ın da teşkilatlara getirilecek yeni isimler hakkında ‘güvendiği isimlerle ve fikrine önem verdiği yakın dostları’ ile bizzat değerlendirme yaptığı ifade ediliyor.

Erdoğan’ın ‘yumuşama dili’ kısa sürdü: Fitne kazanı kaynatanların oyunları

Kaynak: TELE1