Galatasaray’da Belhanda’nın sözleşmesi feshedildi

10 Mart 2021 Çarşamba

Galatasaray’da Belhanda’nın sözleşmesi feshedildi

Galatasaray, 2-2 biten Sivasspor karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar nedeniyle Younes Belhanda‘nın sözleşmesinin tek taraflı olarak feshetti.

Galatasaray’dan yapılan açıklamada 31 yaşındaki Belhanda’nın Sivasspor karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar nedeniyle sözleşmesinin feshedildiğini bildirdi. Belhanda bu sezon ligde 22 maça çıkıp 6 gol ve 3 asistlik performans sergiledi.

Belhanda, Sivasspor maçı sonrası yönetimi hedef aldı!

Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda’nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. – Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp’ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda’nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.

“INSTAGRAM’DA KENDİNİ SEYRETMEMEK LAZIM”

Galatasaray, Belhanda’nın yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamayı Türkçe yayınladı. Belhanda Sivasspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada stat zeminiyle ilgili, “Elbette bizi etkiliyor. Biz Galatasaray’ız. Normal olarak Galatasaray yöneticilerinin bir çözüm bulması lazım. Bizlerin, futbol oynadığımızı biliyorlar. Pas vermeyi, pasları ikilemeyi seven insanları. Bir çözüm bulmalısın. Hiç durmadan Twitter’da Instagram’da kendini seyretmemek basında olup bitenlere bakmamak lazım. Gel statla ilgilen. Sahada mücadele eden oynayan biziz. Dolayısıyla hafta sonu oynayabilmemiz için her şeyleri yapmaları ve oynamak için iyi koşulları sağlamaları gerekiyor.  Antrenman merkezimiz bile buradan daha iyi.  Bu normal mi? Üstelik her gün Florya’da  antrenman yapıyoruz. Florya’daki saha buradan iyi. Bu normal mi? Bu normal değil” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

MENAJERİNDEN İLK AÇIKLAMA 

Oyuncunun sözleşmesinin fesih edilmesinden sonra, Belhanda’nın menajeri William D’Avila’dan ilk açıklama Ajansspor’a geldi. D’Avila, “Umarım bu yaptıkları onlar için problem olmaz. Yasal olarak bunu yapamazlar. Belhanda, bu sezon takımın burada olmasına yardımcı olmak için çok şey yaptı. 8 gol ve 3 asist… Bu en iyi rakamlar arasında” diye konuştu.

Benzer Haberler