Fırında yere dökülen unları kürekle toplayıp lavaş yaptı

12 Nisan 2022 Salı

Edirne’de bir lavaş fırınında yere dökülen unlar lavaş yapımında kullanıldı. Yaşanılan olayın görüntüleri büyük tepki çekerken fırına toplam 21 bin 296 lira ceza uygulandı.

Edirne’nin Sabuni Mahallesi’ndeki bir  lavaş fırınında, yaklaşık 2 ay önce 1 çalışan yere dökülen unları kürekle toplayıp yeniden lavaş yapımında kullandı.

Hijyen kurallarına uyulmadığı iddiaları ve şikayet üzerine, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile zabıta ekipleri denetim yaptı. Denetim sonucunda fırın işletmecisine temizlik şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle toplam 21 bin 296 lira ceza uygulandı.

Olaya ilişkin görüntülerin sosyal medya hesaplarından yeni paylaşımı üzerine, belediye yetkilileri yaklaşık 2 ay önce fırında denetimin yapıldığını ve gerekli cezanın uygulandığını söyledi.

ESKİ OLAY

Yetkililerin açıklamasında, “Bu, eski tarihli bir olaydır. Bu olay olduğu zaman Edirne Belediyesi Gıda Denetim Birimi gece saat 23.00’te giderek denetimini yapmış, gerekli tutanaklarını tutmuş, uyarısını yapmış. 3 gün sonra da düzeltilerek, temizliği yapılarak çalışmalarının devam ettiği tespit edilmiştir” denildi.

 

AKP’li vekil Ağrı’daki şatafatlı sahuru ‘çatlayın’ diyerek savundu

 

Benzer Haberler