Fırıncı: Böyle devam ederse aç kalacağız

25 Temmuz 2022 Pazartesi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar ilçesinde pazar yerini ve esnafı ziyaret etti. Bir fırıncı “Millet, boğazından kesmeye başladı. Geleceği hiç iyi görmüyorum. Böyle devam ederse aç kalacağız” dedi.

Niğdeli fırıncı Neşet Acer, ekonomik kriz nedeniyle yaşadıkları sorunları CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e aktardı. Acer, “Bırakma noktasına geldik. Sattığımız ürün miktarı yarı yarıya düştü. Maliyetler çok arttı. Millet, boğazından kesmeye başladı. Geleceği hiç iyi görmüyorum. Böyle devam ederse aç kalacağız” dedi.

“MİLLET BOĞAZINDAN KISMAYA BAŞLADI”

Niğdeli fırıncı Neşet Acer yaşadıkları sorunları Gürer’e anlatırken, şunları söyledi:

“Geçen yıl 200 gramı 1,5 lira olan somun ekmek 3 buçuk liraya, 4 lira olan 400 gram pide ise 7 liraya çıktı. Fiyatlar arttığı için satışlar düştü. Fiyatlar artmasına rağmen maliyet artışları nedeniyle fırıncı esnafı olarak biz kar edemiyoruz. Geçen yıl 150 liraya aldığımız un serbest piyasada 650 liraya, TMO’da ise 480 liraya satılıyor. Vatandaş boğazından kısmaya başladı. Alım düştüğü için üretim de düştü. Gelir daraldı, gider arttı. Biz bu işi bırakma noktasına geldik. Çünkü sattığımız ürün miktarı yarı yarıya düştü. Maliyetler çok arttı. Millet boğazından kısmaya başladı. Geleceği hiç iyi görmüyorum. Böyle devam ederse aç kalacağız.”

Eski MHP’li yurttaş: 35 senelik esnafım böyle rezil kepaze bir düzen görmedim

Benzer Haberler