Fırat Tanış’tan sert tepki: Sıradan bir vatandaş olarak soruyorum…

28 Nisan 2020 Salı

Fırat Tanış’tan sert tepki: Sıradan bir vatandaş olarak soruyorum…

Koronavirüs salgınının ekonomik, sosyal, kültürel sonuçlarının konuşulmaması için “Irkçı, homofobik” gündemler yaratıldığını ifade eden oyuncu Fırat Tanış, “Vergi mükellefi sıradan bir vatandaş olarak soruyorum: 20-25 gün önce başvuruda bulunmuş olmamıza rağmen hala maske edinemeyen ben dahil sayısız insanın maskeleri neden gelmedi?” diye sordu.

Oyuncu Fırat Tanış, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye gündemi nedeniyle salgın tehlikesinin ikinci plana itildiğini belirtti. Tanış, “Sokaklar sosyal mesafe kuralına uymayan, maskesiz insanlarla dolu. Karantinanın ilk günlerindeki sıkı denetim bırakıldı mı? Sağlık Bakanı görülen iyileşmenin gereği test sayısının azaltıldığını söylüyor. İyileşme görülmesi çok olumlu bir gelişme ancak test sayısının azaltılması ile iyileşmenin bağlamı nedir?” ifadelerini kullandı.

Fırat Tanış şunları yazdı:

“Pandeminin (başta) ekonomik, sosyal, kültürel sonuçlarını konuşmayalım, düşünmeyelim diye; ne kadar ırkçı, homofobik, akılsız vs varsa servis ediyorlar.

Vergi mükellefi sıradan bir vatandaş olarak soruyorum:

-20-25 gün önce başvuruda bulunmuş olmamıza rağmen hala maske edinemeyen ben dahil sayısız insanın maskeleri neden gelmedi? Her defasında cevap olarak aldığımız “sıra” vb kriterlerin ölçeği ne?

Sokaklar sosyal mesafe kuralına uymayan, maskesiz insanlarla dolu. Karantinanın ilk günlerindeki sıkı denetim bırakıldı mı?

Sağlık Bakanı görülen iyileşmenin gereği test sayısının azaltıldığını söylüyor. İyileşme görülmesi çok olumlu bir gelişme ancak test sayısının azaltılması ile iyileşmenin bağlamı nedir?”

 

 

Benzer Haberler