Fikret Orman: 2019’da adayım yüreği yeten varsa gelsin

17 Kasım 2018 Cumartesi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu’nda açıklamalarda bulunuyor;

“Zor bir süreçte ben ve arkadaşlarım geldik. Bu 6 senedir bu kulübün başkanlığını yapıyorum. Beşiktaş’ın Dolmabahçe’den almadım, Çağlayan Adliye Sarayı’ndan aldım. Geçen sezon Divan Kurulu toplantısında tarihi bir karar alındı ve Fenerbahçe ile kupa maçına çıkmama kararı alındı. Ne oldu da ‘Yönetim, bu takıma sahip çık’ dendi ya da ne oldu da bu yönetime ‘bu takım senin eserin’ diye söylenildi. O günlerde ‘Maça çıkmayın gerekirse 10 yıl şampiyon olmayın’ denirken, ne oldu da bu duruma gelindi.”

‘ŞAMPİYON OLURKEN…’

“Şampiyon olurken, Şenol hocayla sözleşme yaparken, 3.yıldızı alırken, ŞL’den lider çıkarken, bu takım bizim eserimiz değildi..Mağlubiyetler gelince mi bizim eserimiz oldu.. Yatırımlarımızı ‘Beşiktaş’ markasını büyütmek için yaptık. Her seferinde söylüyorum, tüm tartışmalar Beşiktaş menfaati içindir. Beşiktaş’ın dengeleri huzur üzerine kuruldu ve bu huzur bize lazım.”

“Şimdi bakıyoruz paralar nerede diyorlar? Çıldırt bizi başkan, öldürt bizi başkan, büyük başkan! O dönemde olup da bu dönemde olmayan neler var? Bana bir anlatsınlar. Bunları daha önce de söyledim, çıkın aday olun”

Gelelim ‘Paralar nerede?’ konusuna. 3 ay öncesine kadar ‘Ekonomiyi Fikret Orman’a teslim edin’ denirken nasıl bu duruma geldik?

‘PUSU KÜLTÜRÜ VAR’

Bizde bir pusu kültürü var. İlk defa bunu burada görmedik. Olimpiyat’ta bir maçta 70. dakikada 2-1 öne geçtik, tribünler boşalmıştı. Feda dönemimizde boş tribünlere oynadık biz. ‘Çıldırt bizi başkan’, ‘Başbakan ol başkan’ deniliyordu. Ne oldu da bu durumdayız?

Bu zamana kadar hiç taraftara şirinlik yapmadım. Beşiktaş’ın her zaman iyiliğini düşünerek davrandım. Beşiktaş’ta iktidar mücadelesi yapılır. Beşiktaş’a aday olmak ayıp değil. Bu kulübün iktidar mücadelesi sandıkta olur. Demirören’e seçip kaybettikten sonra 7 sene boyunca bir tane taraftarlar ile görüşmedik. Yapmak kolay mı? Kolay.

Yaptığımız transferler eleştirilir. Ama şu anki Beşiktaş’a bir bakalım. Kalecisi Şampiyonlar Ligi finali oynamış. Stoperi Dünya Kupası finali oynamış. Pepe, dünyanın en iyi stoperlerinden. Gökhan’ın nasıl geldiği belli, Caner… Oğuzhanlar, Tolgaylar hepsi…

‘DOLAR KURUNU TAHMİN EDEMEDİM’

“Bir hata yaptık kabul edelim; 3. şampiyonluğu kovalayacağımıza bütçeyi kısabilirdik. Şampiyonlar Ligi’nde başarının peşinde koşmamalıydık. Ancak dolar kurunun buralara geleceğini tahmin edemedim.

‘TIRNAKLARIMIZLA KAZIYARAK GELDİK’

“Beşiktaş’ın 6 ay sonra seçimi var. Çok daha eskiden adaylıklarını açıklayanlar var. Buyurun gelin, Mayıs ayında aday olun. Beşiktaş’ı karıştırarak, beni itibarsızlaştırmaya çalışarak olmak. Biz buralara tırnaklarımızla kazıyarak geldik. Süleyman Seba ve Serdar Bilgili’ye yapılanları ben bu kulüpte bir daha yaşatmam. Kim varsa gelecek aday olacak. Buraya geldim, yarım saat uyku uyuyamadım. Biz, Beşiktaş için savaşmaya devam edeceğiz”

‘YÜREĞİ YETEN VARSA GELSiN’

”Bırakayım’ diye düşündüm mü? Evet düşündüm, itiraf ediyorum. Mayıs 2019’da yapılacak olan seçimde adayım. Kim varsa çıkıp gelsin aday olsun. Yüreği yeten varsa gelsin. Hodri meydan. İnanın şu söylediğime aday bulamayacaklar, aday çıkamayacaklar. Onların bütün derdi benim sinirimle oynamak, ağzımdan laf alıp onu taraftara karşı yönlendirmek.”

‘ÇIKIP BİR TANESİNİN FATURASINI GÖSTERSİNLER’

”Beşiktaş’ın kaptanına 30. dakikada bağırmak hangi kültürümüzde var? Love, penaltı atarken bağırmak hangi kültürümüzde var? Sivas karşısında 2-1 iken ‘Sivas, Sivas’ diye bağırmak hangi kültürümüzde var? Beşiktaş kulübünün parasıyla bırakın uçağı, bir tane drone almadık. Çıkıp bir tanesinin faturasını göstersinler. Beşiktaş tarihinde olmayan bir oyuncu satışı yaptık. Biz 6 senede menajerlere %11 komisyon ödemişiz. Başka bir kulüpte bunlar konuşulmaz.”

‘KENDİ ŞİRKETİME YAPTIRAMADIM’

“Stat inşaatı sırasında koltuk, bariyerler için 3 milyon istendi! Benin yan sanayi fabrikam var, oranın genel müdürünü çağırdım ve 1.5 milyonluk teklif aldık, yaptıramadık. Bana,”Aman başkan sen yapma, senin üzerinden gözükmesin” diyenler bugün dedikodumu yapanlar”

‘PARALAR NEREDE FİKRET ORMAN’

”Hiç kimse bizim dönemimizde bilet almadı. Demirören ve yönetimi bilet dağıttı. Beşiktaş takım uçağı gidiyor, içi boşsa parasını verir binerim. Hiçbir taraftar grubuna bilet verilmedi. Yıldırım Demirören yönetiminde para aklandı denildi, o paralar kimlerin cebine gitti? Onlar konuşuyoruz. Peki bu alanları niye konuşmuyoruz. Beşiktaş çarşısında ‘Paralar nerede Fikret Orman?”

‘PANKARTI ASANLARI EVİNDEN ALDIRMIŞIZ’

“Başkan, pankartı asan çocukları evinden aldırttı! Meğer ne kuvvetli adammışız. Ayıptır yahu… Ben o çocuklara kızmıyorum. Bugünkü ekonomik koşullarda deplasmanlara giderken nereden buldunuz bu paraları? Beşiktaş’ın sahibi taraftardır, biz de taraftarız. Biz okuldan kaçar maça gelirdik. 6 ay sonra seçim var, buradan diyorum; aday bulamazlar. Çünkü onlar yapmayı değil, bozmayı bilirler.”