Figuranlıktan Hollywood’a: Çağatay Ulusoy kimdir?

Yayın tarihi: 2 Ekim 2023 Pazartesi 10:54 am - Güncelleme: 2 Ekim 2023 Pazartesi 12:00 pm

Kariyerine figüranlıkla başlayan Çağatay Ulusoy, Hollywood’a kadar uzanan oyunculuk kariyerinde basamakları tek tek tırmandı.

İstanbul Bakırköy’de 23 Eylül 1990 tarihinde doğan Türkiye’nin sevilen oyuncularından Çağatay Ulusoy, oyunculuğun tüm kademelerini görmüş bir isim. Çağatay Ulusoy’un boyu 1.85 metre.

Oyunculuk kariyerine 2010 yılında Recep İvedik 3 ve Arka Sokaklar gibi popüler projelerde figuranlıkla başlayan Çağatay Ulusoy’un kariyeri, aynı yıldaki Best Model of Turkey’i kazanmasıyla değişti.

Show TV’de 2011-2012 yılları arasında yayınlanan Adını Feriha Koydum ve Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu dizilerindeki Emir Sarrafoğlu karakteriyle profesyonel hayatına giriş yapan Çağatay Ulusoy’un kariyeri, 2013 – 2015 yılları arasında Star TV’de yayınlanan ve başrolünü Serenay Sarıkaya ile paylaştığı Medcezir dizisiyle birlikte yükselişe geçti.

Bu dizinin hemen ardından yine Show TV’de 2016 – 2017 yılları arasında yayınlanan ve başrolünü Aras Bulut İynemli ile paylaştığı İçerde dizisi de Çağatay Ulusoy’un karakterinde öne çıkan projelerin başında geldi.

HOLLYWOOD’A AÇILDI

İçerde dizisi, Çağatay Ulusoy’un kariyerinde önemli bir sıçrama noktası oldu. 2018 yılında Ulusoy, Hollywood’un önemli yetenek ajanslarından United Talent Agency ile anlaştı. Çağatay Ulusoy, bu ajans aracılığıyla ABD merkezli küresel dijital yayın platformu Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın başrol oyuncusu oldu ve iki yıl süren dört sezon boyunca dizinin başrol oyuncusu oldu.

DİJİTAL PLATFORMLARIN ARANAN YÜZÜ

Buradaki performansı kendisine yine Netflix’te yayınlanan Kağıttan Hayatlar filminin başrolünü getirdi.

Dijital platformlardaki başarılı performansı ve yüksek izlenme oranları 2021 yılında Türkiye’nin önde gelen yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın yönettiği Yeşilçam dizisinde başrolü getirdi. Blutv’de yayınlanan, 1960’lı yılları Sinema Yapımcısı Semih Ateş’in hikayesi etrafında anlatan Yeşilçam dizisi, beğeni toplayan bir dizi oldu.

Çağatay Ulusoy, son olarak 2023 yılında yine Netflix’te yayınlanan Terzi dizisinde Peyami Dokumacı adlı başrol karakterini canlandırdı.

Çağatay Ulusoy Netflix’te yayınlanacak bir filmde daha rol alacak